arama

iPhone ve iPad İçin Harici Depolama Çözümü: SanDisk iXpand

 • paylaş
 • paylaş
 • paylaş
 • paylaş
 • paylaş
 • editor
 • 1 Star
  Loading...

iPhone kullanıcılarının en çok şikayet ettiği konulardan birisi, Android veya Windows Phone işletim sistemli telefonlarda olduğu gibi bir dosya yöneticisi uygulamasına sahip olmamasıdır. Fotoğraf ve belgelerinizi iCloud ile Apple’ın bulut depolama servisine yedekleyebilmeniz mümkün olsa da, bireysel olarak USB’ye kopyalayıp atabilmeniz pek de kolay değil. Bunu sağlamayı mümkün kılan bir yenilik ise SanDisk’ten geldi. Bilindiği üzere SanDisk, USB ve harici depolama çözümleri üreten bir firma. Şirketin geliştirdiği iXpand isimli bu USB modeli, iPhone ve iPad’lerdeki lightning girişiyle uyumlu. USB gibi kullandığınız cihaz sayesinde fotoğraflarınızı ve videolarınızı depolayabilir, dilediğiniz zaman SanDisk uygulaması üzerinden açarak izleyebilirsiniz.

file_005-1-394x700

iXpand, iPhone’unuza taktığınız anda sizi uygulama mağazasına yönlendiriyor ve SanDisk’in iXpand Sync uygulamasını indirmeniz isteniyor. Uygulamayı indirdikten sonra tüm medya öğelerini (müzik, video, fotoğraf) dilediğiniz gibi görüntüleyebiliyorsunuz. Bu uygulama olmadan iXpand’in içindeki dosyalara ulaşabilmeniz mümkün değil. Bu kısıtlama da iOS’tan kaynaklanıyor. Uygulamayı kurduktan sonra fotoğraf rulonuzdaki çekimlerin otomatik olarak SanDisk USB’nize kayıt edilmesini de ayarlayabiliyorsunuz.

16, 32, 64 ve 128 GB’lık farklı sürümlere sahip olan modelin en düşük versiyonu olan 16 GB’lığı 145 TL’den başlayan fiyatlarla satışa sunulmuş durumda. Amazon üzerinden sipariş edebileceğiniz modelin Türkiye’de satılıp satılmayacağı ise bilinmiyor.

Normal USB belleklere göre bariz bir şekilde pahalı olan SanDisk iXpand, depolama alanını yetersiz bulduğunuz iPhone ve iPad’leriniz için aradığınız akılcı çözüm olabilir.

 

  Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

editörün seçtikleri EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
HAFTANIN İÇERİĞİ
Instagram soru etiketlerini daha etkileşimli hale getiriyor