arama

iPhone Pro mu Geliyor?

 • paylaş
 • paylaş
 • paylaş
 • paylaş
 • paylaş
 • editor
 • 1 Star
  Loading...

Samsung’un kısa bir süre önce Galaxy Note 7 isimli yeni modelini tanıtmasının ardından gözler Apple’a çevrildi. Apple’ın en dişli rakibiyle mücadele edebilmek için müşterilerine Note 7’de olduğu gibi Stylus kalemli, 5.5 inç ekranlı dev bir telefon sunması yönündeki beklentiler kuvvetlendi. Neyse ki bu tür beklentiler yeni değil. Apple’ın iPhone modellerinin Pro sürümünü geçtiğimiz yıl tanıtılan iPad Pro ile birlikte satışa sunacağı da söylentiler arasındaydı, ancak bu hayal de kısa sürdü. Peki, bu durum daha ne kadar böyle gidecek? Cep telefonlarımız aracılığıyla gerçekleştirdiğimiz işlemler her geçen gün daha da çeşitlenirken, Note 7’deki gibi Stylus kalemlerle daha üst seviyede bir cihaz deneyimi yaşanırken, Apple bu duruma daha ne kadar fazla kayıtsız kalabilir? Veyahut kalacak mı?

Galaxy Note 7 ciddi manada geliştirilmiş donanımıyla dikkatleri üzerine çekmişti. Note 5’ten sonra tanıtılan bu cihazda Stylus isimli dokunmatik destekleyen bir kalem de bulunuyor. Fiyatıyla da gayet rekabetçi olan cihaz, Apple’ın çıkaracağı iPhone 7 Plus’un piyasada ne kadar tutunabileceğine dair endişeleri artırmayı başardı. Tüm bunların yanı sıra Apple’ın her yıl kamuoyuna duyurduğu satış rakamlarında gözlemlenen düşüş, Kaliforniyalı şirketin artık ciddi bir taktik manevra değişikliğine gitmesinin gerekliliğini de gösteriyor.

iPhone 7 Plus’un daha gelişmiş kamera ve muhtemelen 3 GB RAM desteğiyle satışa sunulacağı tahmin ediliyor. Daha büyük ekranın yer alması beklenen cihazda Apple Pencil’in bulunup bulunmayacağı ise henüz meçhul.

  Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

editörün seçtikleri EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
HAFTANIN İÇERİĞİ
Instagram soru etiketlerini daha etkileşimli hale getiriyor