arama

iPhone ve iPad Satışı Tehlikede!

iPhone ve iPad Satışları Durabilir
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • maksoy maksoy
  • 1 Star
    Loading...

ABD Uluslararası ticaret komisyonu, çeşitli çalışmalardan dolayı edilen Apple şikayetlerini işleme aldı ve şikayet sonrası soruşturma başlattı. Bu soruşturmaların sonucunda iPhone ve iPad satışları ciddi anlamda durabilir. Hatta duruma göre bu satışları engelleyecek bir karar dahi çıkabilir.

Amerika Birleşik Devletleri Uluslararası Ticaret Komisyonu (ITC), büyük bir teknoloji firması olan Apple’ın Qualcomm’un patent haklarını ihlal edip etmediğini araştırmak için soruşturma başlattı. Yani ortada bir patent davası olabilir. Hatta bizzat patent şikayetleri sonucu, bir ihlal var ise ve bu ihlal ortaya çıkar ise, ciddi bir satış sorunu yaşanabilir. NTv üzerinde yer alan haberlerde gördüğümüz kadarıyla, içinde iPhone ve iPad’lerin de yer aldığı 6 farklı cihaz var. Bu cihazlar Qualcomm konusunda bir sorun yaşıyor. Şayet söz konusu şikayet ve iddia kabul edilir ise, satışın ve reklamın yapılmaması konusunda bir seçenek yaratılabilir. Daha önce bu tarz bir durum için 1 Milyar dolarlık bir tazminat davası açan Apple’a, Qualcomm tarafından bir tazminat davası yanıtı gelebilir. Almanya üzerinden daha önce açılan davaya ek olarak, yeni bir davanın da yolda olma ihtimalini söylemekte fayda var değerli okurlarımız.

Teknolojik gelişimlerin, ülkemizde gerçek bir seçenek ve gelişim yarattığını söyleyelim. Özellikle dünyaya hitap eden Apple gibi bir marka söz konusu iken, bu markanın ürettiği çözümlerin bu denli farklı olması ve yoğun dokunuşlara ulaşılması durumu da gerçekten etkili bir detay diyebiliriz. Zaman kaybetmeyin ve sizler de bu kapsam dahilinde organize ettiğimiz haberlerimizi inceleyin.

Qualcomm, telefonları kablosuz ağlara bağlayan modem çipleri için Apple ve Samsung Electronics Co Ltd’nin önemli bir tedarikçisidir.

etiketlerETİKETLER
Üzgünüm, bu içerik için hiç etiket bulunmuyor.

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.