arama

iPhone X’in Çıkışı Bu Yüzden Gecikmiş!

 • paylaş
 • paylaş
 • paylaş
 • paylaş
 • paylaş
 • Seyfullah Karan
 • 1 Star
  Loading...

Apple’ın önümüzdeki Ekim ayında müşterilere teslimatına başlayacağı iPhone 8 ve iPhone 8 Plus’ın aksine neden iPhone X’in teslimat tarihini Kasım ayına kadar ertelediği belli oldu. Dev teknoloji şirketinin planlarına aykırı olarak ertelenen iPhone X’in yapım aşaması beklentilerin aksine oldukça zorlu geçti. Touch ID ismi verilen parmak izi okuyucu sensörünü OLED ekrana dahil etmeye çalışan Apple, bunu başaramayınca mecburen Face ID teknolojisine yöneldi. Bu da iPhone X’in teslimat tarihinin Kasım’a kadar ertelenmesini netice verdi.

Son dakika değişikliği işleri karıştırdı

The Wall Street Journal’in haberine göre iPhone X’in Kasım ayına ertelenmesinin sebebi, Apple’ın son dakikada Touch ID’yi ekrana dahil etme kararı almasıymış. Raporda yer alan bilgilere göre Apple, fiziksel hiçbir buton olmadan Touch ID’yi ekranla birleştirmek için çalışmalara başladı ancak bunu gerçekleştirmeyi başaramadı. Neticesinde iPhone X’in üretim bandından inmesi daha da gecikti ve müşterilere teslimat tarihi mecburen Kasım’a kadar ertelendi. Muhtemelen önce ABD, sonra da Avrupa ülkelerine satışlar gerçekleştirilecek. iPhone X’in ülkemize ne zaman geleceği ise henüz netleşmiş değil.

Face ID beğenilecek mi?

Yüz tanıma sistemiyle ekran kilidini açma deneyimine birçok kullanıcı henüz hazır değil. İlk kez karşılaşacakları bu teknoloji, şimdiden etik ve yasal endişelerin palazlanmasına yol açmış bulunuyor. Önce parmak izini, daha sonra ise yüzlerini Apple’a bildirmekten hoşnut olmayan müşterilerin sayısı azımsanacak gibi değil.

  Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

editörün seçtikleri EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
HAFTANIN İÇERİĞİ
Instagram soru etiketlerini daha etkileşimli hale getiriyor