arama

İPhone XS ve XS Max’in en iyi 3 ve en kötü özellikleri

  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • Dilek Aksoy
  • 1 Star
    Loading...

Bu yılki iPhone modelleri, bugüne kadarki en pahalısı ve faydaları ve dezavantajları ile geliyor.

Donanım veya tasarımdaki gelişmelere göre standart S yükseltmeleri göz önünde bulundurulduğunda çığır açmayan üç modeli ortaya koydu, ancak Apple’ın ürün gamını önemli şekillerde sarstı. Birincisi, iPhone X,kulaklık jaklarına sahip eski iPhone modelleri gibi tamamen gitti . Onun yerine yeni iPhone XS , bir önceki modelin ilk 999 $ için piyasaya çıktı. Ve şimdi, daha da büyük bir versiyonu var – iPhone XS Max – Apple’ın en büyük olanı, göz alıcı 6.5 inç ekrana sahip.

Konuşmayı karmaşık hale getirmek dün açıklanan üçüncü telefon: iPhone XR . Bu cihaz bir Proje KIRMIZI sürümü ve bir kanarya sarısı gibi altı parlak renkte geliyor. Aynı zamanda pahalı varyantları ve çerçevesiz bir ekranı ile aynı dahili bileşenlere sahiptir. Ancak fiyat açısından bakıldığında, geçen seneki iPhone 8’in yerini alacak şekilde tasarlandı. Yaptığınız iki büyük satış, ekran kalitesinde. XR, OLED bir model yerine bir LCD ekrana sahip. -sonlar sistemi yerine geçen yıl modelinden taşınan iPhone XS’nin çift objektifli sistemi.

Seçim kolay değil. Hem XS hem de XR bazı alıştırmalar ve tavizler içeriyor ve Apple’ın en sevdiğiniz cihazların hangi öğelerini sevdiğini veya sevmediğinizi anlamak, hangi modelin sizin için olduğu konusunda daha bilinçli bir karar vermenize yardımcı olacaktır. En önemli dezavantajlarının yanı sıra, amiral gemisi XS modelinin en iyi özelliklerinin bazılarını da kırdık, böylece XS / XS Max ile zıplamaya ya da daha renkli ve daha ucuza gitmeye değip değmeyeceğine karar verebilirsiniz. XR.

XS’in en iyi yaptığı şeyle başlayalım:

 

DIE-HARD PHABLET HAYRANLARI İÇİN 6.5 İNÇLİK BİR SEÇENEK İLE GÜZEL OLED EKRAN

XR ve XS Max’in daha ucuz XR üzerindeki en önemli avantajı, piyasadaki en etkileyici akıllı telefon ekranı olan ekranı. XS Max, 6,5 inç, 2688 x 1242 çözünürlükte OLED ekrana sahipken XS, 5,8 inç boyutunda, 2436 x 1125 çözünürlükte OLED ekrana (orijinal iPhone X ile aynı) sahip. Her iki cihaz da 458 ppi’lik bir piksel yoğunluğuna sahiptir.

Bu, Apple’ın akıllı telefon hattı için ürettiği en parlak, en keskin, en doğru renklerdeki ekranlarla sonuçlanır. Apple ayrıca, cihazı kapatan camın geçen yılki modelinde bir gelişme olduğunu söylüyor. 

 

SAYISAL FOTOĞRAFÇILIK PÜF NOKTALARI, A12 BIONIC ÇİP SAYESİNDE

Apple’ın en iyi iPhone modellerinden birini satın almanın haklı çıkarılmasının en iyi yollarından biri de şirketin mobil fotoğrafçılıkta elde ettiği gelişmeler. İPhone XS ve XS Max söz konusu olduğunda, Apple’ın yazılımı ve yeni A12 Bionic yongası arasındaki etkileşimden gerçekten faydalanan yeni bir çift özellik elde edersiniz. diğer yapay zeka destekli yazılım.

Bu yeni özelliklerden biri, farklı pozlama ayarlarına ve diğer manuel ayarlara sahip bir dizi fotoğraf çekecek ve bunları Google’ın Pixel telefonları için yaptığı gibi birbirine benzetecek olan Smart HDR . Diğeri, daha önce yakalandıktan sonra bir fotoğrafın diyaframını ve dolayısıyla alan derinliğini manuel olarak ayarlama kabiliyetidir . Bu, kamera üreticisi Lytro tarafından yıllar önce öncülük edilen bir şeydir ve genellikle ışık alan fotoğrafçılığın kullanılmasıyla başarılır.

Ancak bu durumda Apple, Portre Modu’nu güçlendiren aynı hesaplama fotoğraf tekniklerinin çoğunu kullanarak yazılımla aynı etkiyi üretebilmektedir. (Yine de, yine de, Android telefonlarının da aynı tekniği bu kadar uzun bir süredir yapabileceğini belirtmek gerekir.)

 

ANMA IP68 SU GEÇİRMEZLİK, ÇİFT SIM KART, STEREO SES, 512GB SEÇENEĞİ

Yeni XS ve XS Max, çift SIM desteği, stereo ses ve 512GB depolama seçeneği de dahil olmak üzere en iyi özellikleri öne çıkaracak kadar iyi olmayan bir dizi ince eklentiye sahip. Ancak XS’i geçen yıl X’ten ve yeni XR’den ayıran bir özellik IP68 sınıfı su, sıçrama ve toz direncidir.

Bu, orijinal iPhone X’in IP67 sınıfından bir adım ötesine geçiyor ve XS veya XS Max’inizi 30 dakikaya kadar yedi metreye kadar suya batırmanız anlamına geliyor. IP67 derecesinin izin verdiği derinliğin iki katı. Dolayısıyla, iPhone’unuzu bir tuvalet ya da küvet yerine bir yüzme havuzuna ya da gölüne düşürmeye yatkınsanız, XS, ihtiyaç duyulmayan bir yedek parça departmanında büyük bir gelişmedir.

Bu yılın Apple’ın S yükseltme yılı olduğu göz önünde bulundurulduğunda, bu telefonların geçen yıl modellerinden sadece daha iyi olduğu anlamına geliyor. Bundan sonra 12 aydan fazla sürecek olan bir amiral gemisi için 1.000 $ ‘dan fazla bir miktar aşağıya çekilmenin bir kaç dezavantajı var. XS ve XS Max’in kısa kaldığı ve yeni modeller için bir ya da iki yıl bekletmeyi ya da XR yerine gitmeyi düşünebilirsiniz.

 

İPHONE XS VE XS MAX, XR’DEN ÇOK DAHA IYI DEĞIL

İPhone X, Apple’ın yıllardır akıllı telefon yenileme stratejisinden en büyük sapmasıydı, çünkü alıştığımız standart iPhone tasarımına bariz ve göze çarpan bir alternatif sunmak için insanlara arzu ve para kazandı. Bir uçtan uca tasarıma ve Face ID’ye ek olarak bir iPhone’da ilk OLED ekranını aldınız.

İPhone XS ve XS Max ile Apple’ın daha ucuz XR modelinden çok daha iyi cihazlar almıyorsunuz. XR, aynı A12 Bionic işlemciye, Face ID ve Animoji ile aynı ön yüze bakan kameraya ve aynı çerçevesiz tasarıma sahiptir. Arkaya bakan kamera, orijinal X ve yeni XS ve XS Max’in sahip olduğu çift mercek sistemine sahip değil. Ancak, fotoğraf yazılımı gelişmeleri sayesinde yapay bokeh efektlerini yoğunlaştırmak veya sönümlemek için ayarlanabilir açıklık gibi aynı Portre Modu çekimleri ve diğer hesaplamalı fotoğrafçılık hilelerini de gerçekleştirebilir.

Ekran XS’den daha büyük olan XR’deki ekran bile, Apple’ın Liquid LCD’yi çağıran LCD’nin sektör lideri bir versiyonu olarak lanse ediliyor (yani, ekranı kaplamak için bir arka aydınlatma sistemi kullanıyor). Dolayısıyla, çoğu ortalama tüketicinin XR ekranı ve XS’deki OLED ekranı arasında büyük bir fark olduğunu fark etmeyecek. İPhone XS ve XS Max’in HDR ile daha yüksek çözünürlüklü ekranları var, bu yüzden bunlar sizin için önemli olan özelliklerdir.

 

İPHONE XS SADECE ÜÇ STANDART RENKTE GELİYOR

Bu, XS ve XS Max hakkında sahip olunan en iyi şikayet olabilir, ancak üç standart rengi olan altın, gümüş ve uzay grisi, XR’nin siyah, mavi, mercan, kırmızı, sarı ve beyaz seçenekler.

Apple, daha ucuz, daha kitlesel pazar modelleri, iPod hattına ve daha yakın zamanda iPhone 5C ile her zaman flashi renk seçeneklerini ayırdı. Ve şirket , belirli ekran boyutlarının arkasındaki popüler renk seçeneklerini, hatta aksesuarlar için bile , tüketicilerin yükseltmesi için teşvik etmenin bir yolu olarak rutin olarak kilitler .

Düşünceleriniz nelerdir?

İphone XS ve XS Max beğendiniz mi?

editörün seçtikleri EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
HAFTANIN İÇERİĞİ
Instagram soru etiketlerini daha etkileşimli hale getiriyor