arama

İşte iPhone XS’inizin özlükleri biraz fazla pürüzsüz görünüyor.

  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • Nazlı Şen Nazlı Şen
  • 1 Star
    Loading...

İnsanlar son birkaç hafta içinde en son iPhone’larda eline geçtikleri için, birçok cihaz ve medya kuruluşu yeni cihazların ön yüzündeki kameraların üzerinde, yüzdeki cildi pürüzsüzleştiren bir ‘güzelleştirme’ filtresi kullanıldığı iddia edildi. selfies özellikleri.

Esasen, iPhone XS bir filtre uygulamak değil, bunun yerine görüntüleri yakalamak ve iPhone X’den daha fazla gürültüyü azaltmak için farklı bir yaklaşım benimsemektir..

Yukarıdaki resimde bir örnek görebilirsiniz: Soldaki resim OnePlus 5T’den, sağdaki ise iPhone XS’den.

De With, XS’in daha yüksek ISO değerlerinde daha yüksek deklanşör hızlarını nasıl tercih ettiği, sonuç olarak daha fazla gürültü sağladığı ve gürültü azaltma uygulamasının nasıl uygulandığı hakkında ayrıntılı bilgi alıyor.

Bunun sadece cilt için değil, fotoğraflarınızdaki herhangi bir konu için de geçerli olduğunu ekledi. Ön kamera ile fotoğraf çektiğinizde neler olduğuyla ilgili açıklamaları şöyle:

İPhone XS pozlamayı birleştirir ve parlak alanların parlaklığını azaltır ve gölgelerin koyuluğunu azaltır. Ayrıntı kalır, ancak daha az keskin olarak algılayabiliriz çünkü yerel zıtlığı kaybetti. Yukarıdaki fotoğrafta, cilt daha yumuşak görünüyor çünkü ışık sert değil.

Bu işlevsellikle ilgili sorun, kullanıcıların resimlerinin nasıl ortaya çıkacağı konusunda bilgilendirilmemeleri ve varsayılan kamera uygulamasında daha ayrıntılı bir görüntü seçmenin bir yolu yoktur. Bu özelliği yıllardır Android telefonlarda görmüştük , ancak bu cihazlarda güzelleştirmeyi her zaman açabilir ve bazı durumlarda damak zevkinize göre düzeltme derecesini ayarlayabilirsiniz.

De With’in yazısı , Apple’ın yazılım optimizasyonu yoluyla daha iyi görüntüler sunmaya çalışmasının daha iyi anlaşılması için bir okumaya değer. Çok kötü bu çaba, şu anda olduğu gibi hayranları kutuplaştırıyor.

Düşünceleriniz nelerdir?

 

etiketlerETİKETLER