arama

Kim Kardashian, Attığı Tweetle Sunucuları Çökertti!

  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • editor editor
  • 1 Star
    Loading...

Sansasyon içerikli hareketleriyle sürekli olarak magazin haberlerine konu olan ABD’li model Kim Kardashian, JetSmarter isimli girişime dair attığı tweet’le sitenin sunucularının çökmesine sebep oldu. JetSmarter yetkililerinden yapılan açıklamada Kardashian’ın Twitter ve Instagram’daki paylaşımlarında şirketin reklamını yapmasının ardından kullanıcılar siteye akın ederek sunucuları kilitledi.

Konuyla ilgili açıklama yapan JetSmarter’in tepe ismi Paul Grusevich, Business Insider’a yaptığı açıklamada 1 Mayıs’ta Kim Kardashian’ın attığı paylaşımdan sonra yüzlerce çağrı aldıklarını ve sunucularının bir süreliğine erişim sıkıntısı yaşadığını belirtti.

Kardashian, şirket hakkında 9 Mayıs ve 4 Haziran’da paylaşımlarda bulunmuştu. Sürekli olarak JetSmarter’i öven ve “gerçekten bağımlı oldum” diyen Kardashian, sitenin çökmesine yol açtı.

Şuan için yalnızca ABD sınırları içerisinde hizmet veren JetSmarter girişiminin asıl hedef kitlesi, Kardashian gibi süper zenginler. Uygulamayı cep telefonunuza indirdikten sonra yıllık belli bir ücret ödüyor, daha sonra istediğiniz zaman ücretsiz bir şekilde özel jetle seyahat edebiliyorsunuz. Seyahat edeceğiniz özel jetlerdeki boş koltuklar size ayrılıyor ve bunun için yıllık ücret dışında bir ücret ödemeniz gerekmiyor. Böylece boş koltukla seyahat eden özel jetler değerlendirilmiş oluyor. Eğer çok paranız varsa, uygulama üzerinden ödeme yaparak kendinize özel jet talep edebilmeniz de mümkün.

Kardashian’ın JetSmarter ile ilgili attığı paylaşımlar için herhangi bir ücret alıp almadığı merak konusu olunca şirketten tekrar bir açıklama geldi. Buna göre JetSmarter ünlü isimlere reklam içerikli paylaşımları için ücret ödemiyor, ancak ücretsiz seyahat hakkı tanıyor.

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.