arama

Laptop Pil Ömrü Nasıl Uzatılır?

 • paylaş
 • paylaş
 • paylaş
 • paylaş
 • paylaş
 • seorehberi seorehberi
 • 1 Star
  Loading...

Bilgisayar denildiğinde akla ilk gelen tabii ki laptop’ lar olur. Artık PC döneminin de geride kaldığını söyleyebiliriz. Neredeyse her evde laptop rahatlıkla görebilirsiniz. Buraya kadar her şey güzel ve keyif verici lakin işin kötü tarafı ise laptop’ların pil ömrü. Çünkü öyle zamanda pilleri bitiyor ki yaptığınız işi yarım bırakmak zorunda kalıyorsunuz. Hatta yanlış kullanım sonucunda laptop’ların pil ömürlerinin de kısaldığı ortada.

laptop-pi

Genellikle laptop kullanıcılarının en büyük sıkıntılarından bir tanesi pillerinin çabuk tükendiğidir.  Gerçi bu sorun yalnızca laptoplar için değil tüm akıllı cihazlar için aynıdır. Ancak bunun da kolay yolu bulunmuş ve de sorunsuz bir şekilde uygulanıyor.laptop-pil-omru-nasil-uzatilir Buna kısaca bataryanızın ömrünü uzatan bir yöntem de diyebiliriz. Burada size düşen işlem akıllı cihazınız ya da laptop’unuzun batarya doluluk oranı % 80’ in üzerinde olmasıdır. Bu yüzdeyi görmeden şarjdan çıkarırsanız hangi akıllı cihaz olursa olsun kesinlikle bataryasına zarar vermiş olursunuz. Bir diğer konu ise bu cihazlarınızın pil miktarının % 2’ nin altına düşmemesidir. Eğer ki bu orana düştüğünü fark ettiğiniz de çalışıyor dahi olsanız kesinlikle şarja takın. Bu durum belki size yanlış gibi gelecektir ancak doğru olan yöntem budur kesinlikle yapmalısınız.

pil-omru-nasil-uzatilir

Laptop’ u Bataryasız Kullanım İçin

Laptonuzu fişe takıp kullanacaksanız öncelikli olarak bataryasının üzerinde olmamasına dikkat edin. Daha öncesinden bataryayı çıkarmak doğru olacaktır.  Belki bu size bir iki dakika kaybettirir ancak sonuçta doğru olan harekette bu olacaktır. Batarya ne kadar fazla şekilde prize takılı kalırsa ömrünün de o kadar kısalacağını unutmamalısınız.

  Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

editörün seçtikleri EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
HAFTANIN İÇERİĞİ
Instagram soru etiketlerini daha etkileşimli hale getiriyor