arama

LG, Otomobiller İçin Yedek Parça Üretecek

  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • editor editor
  • 1 Star
    Loading...

Uzakdoğulu teknoloji devi LG, yakın tarihte General Motors bünyesinde bulunan Chevrolet markasının Bolt isimli modeli için yedek parça üretmeye hazırlanıyor.

Otomotiv sektörüne de el atmaya karar veren şirket, bu ay sonuna kadar Chevrolet’in hem benzinli, hem de elektrikli kullanılabilen Bolt isimli modeli için yedek parça üretimine başlayacak. Üretilen parçalar aracın en kritik alanlarında (motor, motor beyni, şanzıman) kullanılacak ve LG fabrikalarında toplu olarak üretilecek.

LG’nin Incheon AR-GE merkezinde kurduğu minik fabrikada GM’nin elektrikli aracı için 11 adet çekirdek parça üretimini sürdürüyordu. Haziran 2013’te LG, Güney Kore’nin Seul şehrinde Incheon Campus adını verdiği daha büyük bir fabrikayı hayata geçirerek otomotiv sektörüne daha bir ağırlık vermeye başladı.

Güney Kore’nin en büyük ikinci elektronik şirketinin otomobiller içinr yedek parça üretmeye başlaması, LG’nin geleceğe dair ne tür planlarının bulunduğuna dair ipuçlarını da barındırıyor. 2013’ten bu yana yedek parça üretilen tesisleri için yatırımlarını artıran ve personel alımına ağırlık veren firmanın gelecekte General Motors’a daha da fazla yedek parça satması bekleniyor. Kim bilir, LG belki de GM’nin en büyük tedarikçisi konumuna da yükselebilir. Zaten LG ve GM’nin Bolt modeli için bu aydan itibaren 6 yıl boyunca toplu yedek parça üretmesi de bu planın bir parçası.

LG, bu yıl yedek parça üretim birimine 400 milyon dolar civarında bir yatırım yapmayı hedefliyor. Beklentiler ise yedek parça biriminin önümüzdeki yılın yarısına kadar kâr edebilmesini sağlamak.

 

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.