arama

LG V30 ile İlgili Detaylar

LG V30 İnceleme
 • paylaş
 • paylaş
 • paylaş
 • paylaş
 • paylaş
 • maksoy maksoy
 • 1 Star
  Loading...

LG telefonlarının V serisi her zaman iyi yorumlar alan bir seri oldu. En son piyasaya sürecekleri ürün olan LG V30 telefonu daha ortaya çıkmadan çok ses getirdi. LG firmasının düzenli olarak telefonun özelliklerini açıklaması insanlar arasında çok konuşulmasını sağlamış durumda. LG tasarımcılarının ortaya koyduğu çarpıcı iddialarla bu telefondan beklenen performans oldukça artmış durumda. Genel olarak telefonun görüntü ve ses kalitesini yükseltmek üzere çalışmalar yapıldığı biliniyor. Her özelliğinin bilinmemesine rağmen şimdiden açıklanmış özellikleri bu telefonun gerçekten yeni bir deneyim yaşatacağı izlenimi vermekte.

İkinci Bir Ekran

LG’nin V serisinde ekranın en üstünde ikinci bir ekran görevi gören kısa yol imgeleri olduğunu biliyoruz. Bu özellik ekstra bilgi ve kolaylık sağlaması için bulunuyor. Kullanıcılar bu özelliğin pek de işlerine yaramadığını bildiriyorlar fakat LG V30 ile bu özelliğin daha farklı ve daha kullanışlı olacağını açıklamış bulunmakta. LG tasarımcıları ekran hakkında yeniliklerinin bununla kısıtlı kalmayacağını bildirmişti.  Televizyonlarını çoktan OLED ekran ile üreten LG bu özelliği en gelişmiş haliyle telefona da uygulayacaklarını açıkladı. İkinci bir ekran sayılacak olan bu küçük gelişmenin cam yerine plastik üzerine yapılacağı biliniyor. Plastik camdan daha dayanıklı olduğu için bu ekstra ekran kolay kolay bozulabilecek gibi olmaması beklentileri daha da yükseğe çıkarıyor.

Olağanüstü Ses Denetimi

LG tarafından bu yeni telefon için yapılan en heyecan verici açıklama bu olsa gerek. LG tasarımcılarına göre daha önce hiçbir akıllı telefonda yaşanmamış yeni nesil ses deneyimleri olacak. V20’de kullanılmış ses teknolojisinin bir üst modeli olan Hi-Fi Quad DAC sistemiyle desteklenecek olan V30 kullanıcılarına dijital filtreler, hazır ses programları ve isteğe göre özelleştirilebilen bir program sunacak. V30’un hazır ses programları gelişmiş, detaylı, canlı ve bas özelliklerini taşıyor. Bunların yanı sıra bu özellikler üstünden giderek kullanıcının kendi isteğine göre neyden ne kadar duyabileceklerini ayarlamalarına olanak tanıyor. Aynı zamanda dijital filtrelerle sesler üzerinde oynanabilme özelliğini de sahip. LG MQA ile çalışarak bu ses özelliklerinde bozulma oranını yok sayılacak dereceye kadar azaltmış durumda ve video izlerken de yüksek ses kalitesini sağlayacağını kesinleştirmiş gözüküyor.

  Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

editörün seçtikleri EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
HAFTANIN İÇERİĞİ
Instagram soru etiketlerini daha etkileşimli hale getiriyor