arama

Mafia III’ün Çıkış Tarihi Netleşti

  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • editor editor
  • 1 Star
    Loading...

Take-Two Interactive ve Rockstar Games’le organik bağı bulunan 2K Games, geliştiricisi olduğu The Mafia serisinin üçüncü oyununu yakın tarihte oyuncuların beğenisine sunmaya hazırlanıyor. GTA’ya çok benzeyen bir oyun yapısına sahip olması planlanan Mafia III, Amerikan yerlilerinin tarihi geçmişine ışık tutacak. 1930’lı yılların atmosferinde geçmesi beklenen oyunda ana karakterimiz Chicago ve San Fransisco şehirlerinde yükselmeye çalışan bir mafya liderini canlandıracak.

Oyun içinde araba sürebilecek, insanları silahla ateş açabilecek, bıçaklayabilecek, şantaj yapıp haraç kesebileceksiniz. Yani gerçek hayatta bir mafya ne yapıyorsa, aynısını oyunda hayata geçirebilmeniz mümkün olacak.

1968 yılında New Bordeaux ismi verilen bir şehirde geçen oyun, dinamikleri itibariyle GTA’yı çok anımsatıyor. Etrafta aracınızla gezip sağa sola ateş açabilecek ve verilen görevleri tamamlamaya çalışacaksınız. Vietnam Savaşı gazisi Lincoln Clay isimli karakterimizi yönlendirdiğimiz oyunda kahramanımız, savaştan döndükten sonra New Bordeaux şehrinin suç dünyasına hızlı bir giriş yapan. Afrika asıllı Amerikan kahramanımız oyunda mücadele ederken siyahilere uygulanan negatif ayrımcılıkla da karşı karşıya kalır. Oyun, bu gibi detaylarıyla geçtiği zamanın havasını çok iyi bir şekilde yansıtmayı başarıyor.

Üstelik oyunun müzikleri de gayet başarılı seçimlerden meydana gelmiş. Aracınızla şehrin sokaklarını gezerken radyodan gelen müzikler, sizi 1960’lı yıllara götürecek. Sinema sahnelerini andıran diyaloglar, bir filmin içinde oynuyormuşsunuz gibi hissettirebilir.

Ne zaman oynayabilirim?

Mafia III PC, Mac, Xbox One ve PlayStation 4 platformları için 7 Ekim’de satışa çıkarılacak.

etiketlerETİKETLER

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.