arama

Mario Kart 8 Deluxe’ün Yeni Videosu Yayınlandı

Mario Kart 8 Deluxe'ün Yeni Videosu Yayınlandı
 • paylaş
 • paylaş
 • paylaş
 • paylaş
 • paylaş
 • Okan Düzgünlü
 • 1 Star
  Loading...

YouTube’da ilk tanıtım videosunun yayınlandığı günden bu yana oyun meraklılarını heyecanlandıran Nintendo, daha önce de çıkardığı konsol modelleriyle çıtayı her seferinde daha da yukarıya taşımayı başarıyordu. Hem mobil, hem de ev içinde kullanılabiliyor olmasıyla “hibrid” olarak nitelendirilen Swicth bu noktada önemli bir dönüm noktası oldu. Bünyesinde birçok oyunla beraber gelen Nintendo Switch için tanıtılan yeni oyunlardan birisi de Mario Kart 8 Deluxe.

Oyun pek de yeni sayılmaz, ama…

Aslında Nintendo sadece oyun konsolu çıkaran bir firma değil, aynı zamanda köklü geçmişe sahip bir oyun yapımcısı. Mario Kart 8 ismini verdiği oyunla daha önce hatırı sayılır miktarda satış rakamlarına ulaşan şirket, şimdilerde bu oyuna yeni bir DLC çıkardı. Bu ek pakette birçok yeni karakter ve bölüm yer alıyor. DLC’nin ismi ise başlıkta da yer aldığı üzere Mario Kart 8 Deluxe olarak belirlenmiş.

Grafikler ve oyun dinamikleri aynı

Görsel açıdan her iki oyun arasında pek de bir fark olduğu söylenemez. Ancak oyunun aşağıda yer alan yeni fragman videosunu izlediğiniz zaman çok daha eğlenceli bir yapımın ortaya çıktığını fark edebilirsiniz. Diğer yandan grafikler ve oyunun vaat ettiği özellikler neredeyse aynı.

28 Nisan tarihinde Nintendo Switch için tanıtılması beklenen oyunun Wii U sürümü bugüne kadar 8.8 milyon adet satmayı başarmıştı. Muhtemelen Switch’te de aynı şekilde ciddi bir başarı söz konusu olacak.

  Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

editörün seçtikleri EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
HAFTANIN İÇERİĞİ
Instagram soru etiketlerini daha etkileşimli hale getiriyor