arama

Mark Zuckerberg, Facebook yöneticilerini Android telefonları kullanmalarını emredildi

  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • maksoy maksoy
  • 1 Star
    Loading...

Karar, Apple CEO’su Tim Cook’un Facebook’u eleştirmesinden sonra gerçekleşti

The Facebook CEO’su Mark Zuckerberg, yönetim ekibine The New York Times’a göre sadece Android telefonlarını kullanmasını emretti . Karar, Apple CEO’su Tim Cook’un MSNBC röportajında ​​Facebook’u “kişisel yaşamınızda” barındıran bir hizmet olduğu için eleştirmesinden sonra gerçekleşti .

Cook, Mart ayında yapılan bu yorumlarda, Zuckerberg’in Cambridge Analytica skandalıyla ilgili ayakkabılarıyla uğraşırken ne yapacağını soran bir sorudan dolayı “Bu durumda olmayacağım” diyerek reddetti. Cook’un yorumları “ Zuckerberg göre,”çileden çıkardı NYT . Recode ile yaptığı röportajda Zuck, Cook’un “son derece glib” olduğu yönündeki yorumlarını bulduğunu ve “Hepimizin Stockholm sendromu almamamızın ve sizden sorumlu olan şirketlerin sizi daha fazla ikna etmesinin önemli olduğuna inanıyorum. aslında senin hakkında daha çok önemsiyorum. Çünkü bu bana çok saçma geliyor. ”

TIM COOK’UN YORUMLARI ‘ÇİLELİ’ ZUCKERBERG

New York Times gazetesine verdiği demeçte , “Uzun süredir çalışanlarımızı ve yöneticilerimizi Android’i kullanmaya teşvik ettik çünkü dünyadaki en popüler işletim sistemi” dedi .

NYT’nin raporunda, Cook’un saldırgan yorumlarının doğrudan Android’in sadece düzenini yayınlamak için Zuckerberg’i kışkırttığı açık değildir . Ancak, Amerikan yöneticilerinin Android’i kullanmaları için hala mantıklı bir karardır. Android, Güney Amerika, Avrupa, Rusya, Güney Asya ve Orta Doğu’nun bazı bölgeleri dahil olmak üzere ABD dışındaki birçok bölgede baskın işletim sistemidir.

Aynı zamanda iyi bir iş kararı. Snap gibi diğer teknoloji şirketleri çalışanları Android telefonlarını kullanmaya teşvik ettiler. ABD’li teknoloji çalışanları bu telefonları daha az kullanma eğilimindedir, bu da uygulamalar üzerinde çalışırken kör bir nokta oluşturur . Android ve iOS’un uygulama geliştirme ve kullanıcı deneyimlerini etkileyebilecek gerçek farklılıkları var.

Bununla birlikte, hepsi de iPhone’lar için kullanılmakta olan blok zincir lideri David Marcus ve VP ve VR Andrew “Boz” Bosworth dahil olmak üzere birkaç Facebook yöneticisinin Twitter etkinliğini denetledik, bu yüzden Zuckerberg’in siparişi tam olarak uygulanmadı. veya bu insanların iPhone’larını kişisel yaşamlarında kullanmaları.