arama

Meizu M1E’nin Fotoğrafları Sızdırıldı

 • paylaş
 • paylaş
 • paylaş
 • paylaş
 • paylaş
 • editor
 • 1 Star
  Loading...

Apple ve Samsung gibi dev akıllı telefon üreticilerinin tahtını sarsmaya devam eden Çinli oyunculardan Meizu, tıpkı Xiaomi gibi üst seviyede donanım özelliklerine sahip cihazlar çıkartmaya devam ediyor. Uzakdoğu’da pazar payını artırmayı sürdüren Meizu, sahip olduğu Flyme OS işletim sistemiyle en az iPhone kadar akıcı ve hızlı bir kullanıcı deneyimi sunmayı vaat ediyor. Yüksek donanım özellikleri, kaliteli işlemcisi ve RAM’iyle piyasaları sarsmaya devam eden Meizu’nun tanıtımını gerçekleştireceği son model ise M1E olacak.

Çinli akıllı telefon üreticisi Meizu, son olarak basın mensuplarına bir davetiye göndererek 10 Ağustos tarihinde yeni cihazını tanıtacağını duyurmuştu. Bu cihazın M1E isimli model olacağına dair öngörüler var olsa da henüz kesinleşmiş değil. Kasa itibariyle iPhone’u andıran cihazın render görüntüleri tanıtımdan önce sızdırıldı ve GSM Arena gibi haber sitelerinde paylaşıldı. Üstelik sızdırılan görüntüler yalnızca cihazın kasa görünümüyle sınırlı değil. Benchmark testine ait ekran görüntüleri de sızdırıldı ve cihazın teknik özelliklerine dair ipuçları edinebilmek bu sayede mümkün oldu.

89150a90-5859-11e6-a35e-91cf9290fda2

Buna göre Meizu’nun M1E isimli modelinde bizleri Mediatek MT 6755 Soc (Helio P10) işlemcisi bekliyor olacak. 1080p görüntü kalitesi sunacak olan 5.5 inçlik bir ekran ve 3 GB RAM de diğer teknik özellikler arasındaki yerini alıyor. Meizu’nun Android Lollipop 5.1.1 üzerine geliştirdiği özel kullanıcı birimi Flyme OS 5.2.1 de cabası.

Rakibi Xiaomi Redmi Pro’ya benzer özelliklere sahip olan cihazın 10 Ağustos’ta tanıtılmasıyla birlikte soru işaretleri ortadan kalkacak.

  Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

editörün seçtikleri EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
HAFTANIN İÇERİĞİ
Instagram soru etiketlerini daha etkileşimli hale getiriyor