arama

Facebook Messenger’da Kendini Silen Mesaj Nasıl Gönderilir

Facebook Kendini Silen Mesaj
 • paylaş
 • paylaş
 • paylaş
 • paylaş
 • paylaş
 • maksoy maksoy
 • 1 Star
  Loading...

Pek çok kişimizin kullanmış olduğu sosyal iletişim ağından olan facebook, facebook Messenger’a kendini silen mesaj gönderme özelliği getirerek kullanıcıların kullanımına sunmuştur. Böylelikle Facebook Messenger kullanıcılarına daha gizli ve daha güvenli kullanım olanağı sunmuş olmaktadır. Bu bahsetmiş olduğumuz kendini silen mesajlar özelliğiyle sizde mesajlarınızın başkası tarafından okunma riskini ortadan kaldırmış olacaksınız.

Kendini silen mesajlar adından da anlaşıldığı üzere sizin belirlediğiniz süre içerisinde mesajlarınız otomatik olarak silinecektir. Bunun için yapmanız gereken ;

Facebook Messenger de kendini silen mesaj başlatmak

Kullanmış olduğumuz facebook Messenger açtıktan sonra ilk önce yapmanız gereken bir şifreli konuşma başlatmanızdır. Bunun için kullanmış olduğunuz messenger’dan sağ alt tarafta bulunan “+” simgesine gelerek buraya tıklayınız. “+” simgesine tıkladığımız zaman görüşme yapmak istediğiniz kişi listesi çıkacaktır. Çıkan kişi listesinden görüşme yapmak istediğimiz kişiyi seçmeden önce kilit simgesine tıklayınız.

Kırmızı renkteki Kronometre ikonuna tıklayınız

Açılan gizli konuşma mesajlaşma penceresinden sağ üst köşesinde kırmızı kronometre ikonuna tıklamanız gerekmektedir. Kronometre İkonu, kullanmış olduğunuz cihazdan kaynaklı farklılık göstermediği yani aksi bir durum olmadığı müddetçe genel itibari ile ekranınızın sağ kısmında yer almaktadır.

Süreyi mutlaka ayarlayın

Yukarıda belirttiğimiz ikona tıkladığımız zaman karşımıza 5 saniyeden başlayıp artan süreler çıkacaktır. Burada mesajlarınızın görüşmelerinizin ne kadar süre içerisinde kendini sileceğini belirliyorsunuz. Seçmek istediğiniz süreler 5 saniye, 10 saniye, 30 saniye, 1 dakika, 5 dakika, 30 dakika, 1 saat, 6 saat, 12 saat ve maksimum 1 günden oluşmaktadır. Bu sürelerden birini seçiniz. Seçmiş olduğunuz süre; göndermiş olduğunuz mesajları alıcının okumasıyla beraber başlayacaktır sizlerin gönderdiği anı süre olarak baz almayacaktır.

Bu işlemleri sırasıyla yaptığınız zaman Facebook Messenger’da kendini silen mesaj gönderme işlemini başarıyla oluşturmuş ve gerçekleştirmiş olacaksınız.

facebook-messengerda-kendini-silen-mesaj-nasil-gonderilir

  Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

editörün seçtikleri EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
HAFTANIN İÇERİĞİ
Instagram soru etiketlerini daha etkileşimli hale getiriyor