arama

Microsoft Edge İçin Evernote Eklentisi Yayınlandı

 • paylaş
 • paylaş
 • paylaş
 • paylaş
 • paylaş
 • editor
 • 1 Star
  Loading...

Windows 10’un yıllık güncellemesine az bir zaman kala Microsoft, Insider Preview programına kayıt yapan kullanıcıları için 14372 numaralı yapıyı yayınladı. Söz konusu bu güncellemeyle birlikte Internet Explorer’in yerine gelen Edge tarayıcısı için Evernote eklentisi de geldi.

Temmuz’un sonuna doğru Windows 10 için büyük bir güncellemeye vermeyen hazırlanan Microsoft mühendisleri, düzenledikleri Insider Preview programıyla kullanıcılardan geri dönüş toplayarak yazılım kalitesini üst seviyeye taşımayı amaçlıyorlar. Her seferinde hataları giderilmiş ve üstüne yeni özellikler eklenmiş bir işletim sistemini meydana getiren mühendislerin başında bulunan Dona Sarkar, güncellemeyle ilgili Windows Deneyimi blogunda “Performans ve dayanıklılık açısından bu sürümün öncekilere nazaran çok daha gelişmiş olduğunu söyleyebiliriz” şeklinde bir açıklamaya yer verdi.

Edge için yayınlanan Evernote uygulaması ise ilk aşamada göze çarpan en önemli yeniliklerden birisi. Bilindiği üzere not alma ve bulut sisteminde saklama maksatlı kullanılan Evernote, hemen her popüler tarayıcıya uygun eklenti desteğine de sahip. Bu yenilikle Edge de Evernote kullanıcıları için ekran görüntüsü kırpma, web sayfalarını kaydedip daha sonra okuyabilme gibi özelliklere kavuşmuş oldu.

Söz konusu eklentinin şimdilik yalnızca 14372 numaralı önizleme sürümünde çalıştığını belirtmiş olalım. Ayrıca eklentide bazı sorunlar da mevcut. Ekran görüntüsü alırken bazı sitelerde yükleme hatası veriyor, küçük fotoğrafı oluşturmuyor ve zaman zaman hata mesajları verebiliyor. Final sürüme geçildiği zaman bu hatalar muhtemelen giderilmiş ve kullanıcı memnuniyeti sağlanmış olacaktır.

  Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

editörün seçtikleri EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
HAFTANIN İÇERİĞİ
Instagram soru etiketlerini daha etkileşimli hale getiriyor