arama

Microsoft şimdi Amazon’un Echo cihazlarını satıyor

  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • Nazlı Şen Nazlı Şen
  • 1 Star
    Loading...

Microsoft şimdi Amazon’un Echo cihazlarını perakende satış mağazalarında satmaya başladı. Twitter kullanıcı WalkingCat benekli Microsoft son sattığını Yankı Nokta ve ikinci nesil Echo . Her iki cihaz da çevrimiçi ve ABD’de Microsoft Mağazasında kullanılabilir. Hareket, Microsoft’un Alexa ve Cortana’yı entegre etmek ve bu sene başlarında bu özelliği önizlemek için Amazon ile ortaklık kurmasını izliyor .

Microsoft, Cortana bu yıl ana rakiplerinin gerisinde kalırken, Amazon ortaklığı ve Alexa entegrasyonuna giderek daha fazla odaklanıyor . Xbox One artık Alexa’yı destekliyor ve Amazon, dijital asistanı tüm bilgisayarlara taşımak için kendi Alexa Windows 10 uygulamasını da başlattı . Cortana artık Microsoft’un garip bir noktasında görünüyor ve yazılım üreticisi, orijinal tüketici odaklı lansmanından ziyade sohbet botları gibi daha fazla iş odaklı alana doğru giderek daha fazla zorluyor.

CORTANA WINDOWS PHONE’DA BAŞLADI

Cortana , Windows 10’da çekirdek arama işlevinin bir parçası olarak yeni bir ev bulmadan önce dört yıldan daha uzun bir süre önce Windows Phone’da piyasaya sürüldü . Microsoft şu anda Windows 10 arama deneyiminden Cortana’yı daha fazla uzaklaştırarak ve 19H1 güncellemesinin erken olmasıyla denemeye başladı. gelecek yıl bazı değişiklikler içerecek.

Bir iken yeniden tasarlanmış Cortana iOS’ta başlattı geçenlerde, hala Microsoft dijital asistanın geleceği için ne planlıyor açık değil. Microsoft’un Outlook for iPhone patronu bu yılın başlarında Cortana’yı denetlemeye başladı , ancak şimdi yıl sonundan önce şirketi terk ediyor . Microsoft geçtiğimiz günlerde Cortana’yı AI araştırma bölümünden ve onun Deneyimler ve Cihazlar ekibinden çıkardı, bu yüzden şirketin çok yakında Cortana için planladığı şey hakkında daha fazla şey öğreneceğimizi umuyoruz.

etiketlerETİKETLER