arama

Microsoft’un Yeni Akıllı Botu Project Murphy ile Tanışın!

 • paylaş
 • paylaş
 • paylaş
 • paylaş
 • paylaş
 • editor
 • 1 Star
  Loading...

Microsoft, Project Murphy ismini verdiği yeni akıllı botunu kullanıma sundu. Bu bot fotoğraflar üzerinde manipülasyon yaparak yüzleri değiştirmeyi başarabiliyor.

Project Murphy uygulamasını test etmek için önünüzde farklı seçenekler mevcut. Facebook Messenger, Skype ve Telegram uygulamalarını kullanarak bu akıllı bot ile sohbet edebilmeniz mümkün. Kik ve Slack uygulamalarına botu entegre etme çalışmalarının halen daha sürdüğünü de not düşmüş olalım.

Bu bağlantıya tıklayarak Project Murphy’nin sizin için foto montaj yapmasını sağlayabilir, bu akıllı botu zorlayarak eğlenceli vakit geçirebilirsiniz.

756

Project Murphy’ye nasıl soru sorulur?

Akıllı bot ile konuşmaya başlamak için temel seviyede İngilizce bilmeniz şart. “What if .. was the …” cümlesindeki üç noktalı yerlere istediğiniz isimleri yazarak Project Murphy’nin iki farklı resimdeki yüzlerin değişmesini sağlayabilirsiniz. Daha iyi anlaşılması için örnek cümle kalıplarını yazalım:

What if Barack Obama was the Pope? (Obama, Papa olsaydı nasıl olurdu?)

What if Erdoğan was the Obama? (Erdoğan, Obama olsaydı nasıl olurdu?)

Kendi fotoğraflarınızı yükleyerek “What if I were the president?” gibi sorular sorabilmeniz de mümkün.

Hatırlanacağı üzere Microsoft daha önce de Tay ismini verdiği akıllı bir botu yayına almış, ancak bu bot kısa sürede devre dışı bırakılmıştı. İnsanlardan öğrenme yeteneğine sahip olan botun vakit kaybetmeden küfretmeyi ve ırkçılık yapmayı öğrenmesi otoriteler tarafından “korkutucu” olarak değerlendirilmişti. Ancak görünen o ki Microsoft, Project Murphy ile çok daha eğlenceli ve kullanışlı bir bot geliştirmeyi başarmış.

  Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

editörün seçtikleri EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
HAFTANIN İÇERİĞİ
Instagram soru etiketlerini daha etkileşimli hale getiriyor