arama

Moto X’e Elvada, Moto M’ye Merhaba Deyin

Moto M
 • paylaş
 • paylaş
 • paylaş
 • paylaş
 • paylaş
 • maksoy maksoy
 • 1 Star
  Loading...

Çin merkezli şirket olan Lenovo’nun geçtiğimiz günlerde yapacağı iddia edilen tanıtım etkinliğinde Moto M ve Lenovo P2 isimli modellerinin tanıtılması beklenmektedir.  Daha tanıtılması beklenen modeller arasında yer alan Moto M modellenin resimleri internete sızmış bile.  Şimdi siz değerli okuyucularımıza bu sızıntılara göre bu modelin özelliklerinden bahsedelim.

Moto M özellikleri

Lenovo’nun yakında tanıtması beklenen modeli olan Moto M’ye ait görseler şimdiden internete sızmış durumda. Bu görsellerin sızdırılması sonucunda bu telefonun teknik özellikleri de ortaya çıktı. Blogger Steve Hemmerstoffer 1 kasım’da twitter hesabından Moto M’ye ait olduğunu iddasıyla bazı özellikleri ve birkaç fotoğraf paylaşımında bulundu.

Bir çok sızıntıya göre teknik özellikler şu durumda;

 1. 5 inç 1920 x 1080 değerinde Full HD LCD ekrana sahip olacak.
 2. 8 çekirdeğe sahip olacak bu telefon 2.2 GHZ hızında olacak.
 3. 4GB RAM alanına sahip olacak.
 4. Ayrıca 32 GB gibi büyük bir depolama alalına sahip.
 5. 16 MP çözünürlüğünde faz tespitli bir arka kameraya sahip.
 6. 8 MP çözünürlüğünde ön kamera.
 7. Parmak izi sensörü özelliği
 8. Suya dayanıklı

Lenovo ve Microsoft son zamanlarda bir anlaşma yaptı. Motorola ve ana şirketin akıllı telefonlar üzerine Microsoft uygulamaları kullanabilmesine izin verecek. Moto M bu uygulamalar ile satışa sunulan ilk android akıllı telefon olabilir. Böylece Microsoft Office, onedrive ve Skype gibi uygulamalar telefonla kurulu gelecek. Henüz bu bilgilerin doğruluğu kesin değil sızıntıdan ibarettir. Benzer bir anlaşmayı Microsoft, 2015 yılından Samsung ile de yapmıştı.

Peki bunca özelliğe sahip telefon ne zaman çıkacak sorusunu bir çoğumuz aklımızdan geçirmiştir. Lenovo’nun çıkarmış olduğu yeni Moto M modeli geçtimiz haftalarda sadece Çin piyasasında yer alması beklenmektedir. Fakat diğer ülkeler için kesin bir tarih olduğunu söyleyemeyiz.

  Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

editörün seçtikleri EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
HAFTANIN İÇERİĞİ
Instagram soru etiketlerini daha etkileşimli hale getiriyor