Muhteşem Chrome Eklentisi Flico İle Tanışın

0
212

Youtube’da dolaşırken izlediğiniz bir videoda karşınıza çıkan manzara resminin hangi ülkeye ve şehre ait olduğunu hiç merak ettiniz mi? Böyle bir durumla karşılaştığınızda ilk yapacağınız şey yorum kısmından videoyu yükleyen kişiye soru sormak ve cevap vermesini beklemek olurdu muhtemelen. Ancak bu yöntem ne yazık ki pek sağlıklı değil. Video yükleyicisinin sizi görüp cevap vermesi, yorum paneli çok kalabalık olan videolar için pek de mümkün gözükmüyor. Peki, bunun için üretilen bir Google Chrome eklentisi olsa ve manzara resminin hangi şehre ait olduğunu sizin için arasa nasıl olurdu? “Harika” dediğinizi duyar gibiyiz. O halde Flico ile tanışmaya hazırlanın!

Flico Ne İşe Yarıyor

Chrome’a indirdiğiniz bu eklenti, aktif hale getirdiğinizde istediğiniz herhangi bir Youtube videosundaki sahneyi kesip Google’da aratma şeklinde çalışıyor. Bu sayede söz konusu manzara fotoğrafının hangi ülkeye ait olduğunu kesin bir şekilde tarafınıza sunabiliyor.

Ayrıca Bakınız :   2018 en iyi Wordpress eklentileri Hangileri

Google Chrome için geliştirilen en faydalı ve ilginç eklentiler arasında yer alan Flico’yu indirmek için bu bağlantıyı takip edebilirsiniz. Ancak şunu da not etmekte fayda var: Flico’nun “tarayıcı geçmişi”ne izin istemesinin sebebi anlaşılabilmiş değil. Eklenti geliştiricileri neden bu izni istediklerine dair mantıklı bir açıklama yapmalılar.

Manzaraları ve kelimeleri doğru bir şekilde anlayabilen eklentinin arka planında daha da geliştirmeler yapıldığında tadından yenmez hale gelecektir. Algoritması güçlenen bir Flico’nun hemen her Youtube videosundaki manzaraların adresini çözebilmesi harika olurdu.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here