arama

Nike Kendi Kendini Bağlayan Ayakkabı Üretti

  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • seorehberi seorehberi
  • 1 Star
    Loading...

Nike teknoloji denildiğinde ilk akla gelen ayakkabı firmalarından bir tanesi ve bugün satışlarına bakarsanız dünyanın her noktasında aktif olduğunu da görebilirsiniz.

Nike yalnızca bir ayakkabı markası olarak düşünmemek gerekir. Çünkü aynı zamanda marka ilkleri de beraberinde getirdiği için kendisini sürekli olarak takip ettiren bir konumda. Son dönem çalışmalarına baktığınız da ise bizim daha önce geleceğe dönüş filminden görmüş olduğumuz kendi kendini bağlayan ayakkabılar artık gerçeklikten de uzak değil. Nike insanların bu hayalini gerçeğe dönüştürdü ve yenilikçi kimliğini de ortaya koyarak kendi kendini bağlayan ayakkabı tasarımına imza attı.

nike

Nıke’nin HyperAdapt 1.0 adını vermiş olduğu bu yeni ayakkabılar teknolojinin de tam bir harikası diyebiliriz. Şimdi spor ayakkabı sevenlerin gözü ise ayakkabıların üzerinde çünkü herkesin bu ayakkabılardan elde etmek istediği görülüyor.  Bu sayede özellikle ayakkabının bağcığını bağlamayı sevmeyen bu nedenle de spor ayakkabılardan uzak duran grubun da artık spor ayakkabı giymesi tahmin ediliyor. Öyle ki ayakkabının yan tarafına entegre edilen tuşa basıldığında, ayakkabı kendi bağcıklarını otomatik olarak kendisi bağlıyor. Ayakkabı tam bir teknoloji odaklı olarak hizmet vermiş. Eski modellerine baktığınız da da yenilenen yüzünü rahat bir şekilde görebiliyorsunuz.

Nike HyperAdapt-1.0

Nike ayrıca yakın zamanda bu tuşun da ortadan kaldırılacağını belirtiyor. Yani önümüzdeki dönemde çıkartılacak olan buna benzer yeni Nıke modellerinde, herhangi bir tuşa basılmaya gerek duyulmadan otomatik olarak bağlama işlemleri yapılmış olacak.

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.