arama

Nikon D3400 İnceleme

Nikon D3400
 • paylaş
 • paylaş
 • paylaş
 • paylaş
 • paylaş
 • maksoy maksoy
 • 1 Star
  Loading...

Fotoğraf çekmek kimileri için bir tutku kimileri içinse anıları ölümsüzleştirmektir. Her ne amaçla olursa olsun birçok kişi fotoğraf çekmekte ve bu tutkuyu ileri taşıyanlar profesyonel fotoğraf makineleri kullanmaktadır. Giriş seviyesi DSLR fotoğraf makinelerinden birisi olan Nikon D3400, amatör olan ancak kendisini fotoğrafçılık alanında geliştirmek isteyen kişiler tarafından sıkça tercih edilmektedir. Fotoğrafçılığa giriş aşamasında tercih edilebilecek bir fotoğraf makinesi olan Nikon D3400, özellikleri ile tatmin edici düzeydedir. APS-c sensöre sahip olan makine, hareket halinde fotoğraflarını başkaları ile paylaşmak isteyen kişiler için geliştirilmiş olan SnapBridge teknolojisini kullanıma sunmaktadır.

Nikon D3400 Özellikleri

Giriş seviyesindeki birçok amatör fotoğrafçı Nikon D3400’ü tercih etmektedir. DX formatında 24,2 MP CMOS sensöre sahip olan makine tatmin edici netlikte ve çözünürlükte fotoğraf çekebilmektedir. İyi bir gelişmiş otomatik beyaz dengesi performansı sunan Nikon D3400, Expeed 4 işlemciye sahiptir. Fotoğrafçılığa yeni başlayan ve başlayacak olan kişiler için 24,2 megapiksellik kamera gayet makul durmaktadır. Bu nedenle giriş seviyesi makineler içerisinde en fazla tercih edilen cihazlar arasındadır. Sahip olduğu sensörün ISO değerinin yüksek olması gece fotoğraf çekimi yapılmasının da kolaylaşmasına yardımcı olmaktadır. Nikon D3400’ün doğal ISO hassasiyeti 100 – 25600 aralığındadır. 11 seviyeli otomatik odaklama sistemi, 5 FPS sürekli çekim hızı ve 60 FPS’de 1080P video kaydı özelliği cihazın giriş seviyesi için yeterli özelliklere sahip olduğunu bizlere göstermektedir. AF-P DX Nikkor lenslerle de gayet uyumlu bir şekilde çalışan cihazın gövdesi gayet şık bir tasarıma sahiptir. Karbon fiber alaşımdan oluşan gövde makinenin farklı ve şık durmasında etkilidir. 395 gram ağırlığa sahip olan Nikon D3400’de ne yazık ki 4K video çekimi bulunmuyor. Buna rağmen 1080P video kaydı giriş seviyesi için yeterli bir çözünürlük sunmaktadır. Pil performansı da gayet güzel bir kullanım deneyimi sunmaktadır ve tek şarjla 1200 adet fotoğraf çekebilmektedir. Nikon D3400 özellikleri giriş seviyesi fotoğrafçılar için gayet tatmin edici düzeydedir.

Nikon D3400 Kırmzı

Siyah ve Kırmızı Olmak Üzere İki Farklı Renk Seçeneği Mevcuttur.

Nikon D3400 Fiyatı

İnternet üzerinde veya teknoloji mağazalarında bulabileceğiniz Nikon D3400 fiyatı değişiklik gösterebilmektedir. Yaklaşık 2.200 TL satış fiyatına sahip olan cihaz giriş seviyesi fotoğrafa makineleri içerisinde sık bir şekilde tercih edilmektedir.

  Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

editörün seçtikleri EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
HAFTANIN İÇERİĞİ
Instagram soru etiketlerini daha etkileşimli hale getiriyor