arama

Nokia 9 nezaman çıkacak? Teknik özellikleri ve fiyatı!

Nokia 9
 • paylaş
 • paylaş
 • paylaş
 • paylaş
 • paylaş
 • necmettin
 • 1 Star
  Loading...

Finlandiya merkezli Nokia şirketinin tekrar piyasaya dönmesiyle birlikte ard arda Android ile çalışan akıllı telefonlar tanıttı.

Nokia’nın ilk Android’li akıllı telefonu olma özelliğini taşıyan Nokia 6 modeli, 2016 yılının son aylarında tanıtılarak, sadece Çin’de satışa sunulmuştu.

Sadece Çin’de satışa sunulan Nokia 6 kısa zaman içerisinde stokları tükenmişti. Kısa sürede stokları tükenen Nokia 6 hala küresel olarak satışta olmamasına rağmen Nokia, MWC 2017 fuarında Nokia 3 ve Nokia 5 adında iki yeni akıllı telefon tanıtmıştı. Nokia 6 orta segmente konumlanırken, Nokia 3 ve Nokia 5 alt seviyede ki yerlerini almıştı. Alt ve orta seviyede akıllı telefon tanıtan Nokia, amiral gemi düzeyinde henüz bir akıllı telefon tanıtmış değil. Ancak Nokia firmasının ilk Android’li amiral gemisi olacak olan Nokia 9‘un geleceği kesinleşmesinden sonra cihazın nezaman geleceği ve teknik özelliklerinin nasıl olacağı merak konusu oldu.

Nokia 9 teknik özellikleri ve fiyatı

Daha önce bir çok kez Nokia 9‘un prototipi ortaya çıkarken, söz konusu protitiplerin neredeyse hepsinde cihazın çift arka kamera kurulumuyla geleceğini gösteriyor. Nokia 9’un özelliklerine bakacak olursak cihaz 5.3 inç boyutunda Quad HD ekrana sahip olan akıllı telefon gücünü ise sekiz çekirdekli Qualcomm’un Snapdragon 835 yongasetinden alacak. 4 GB ve 8 GB RAM seçenekleriyle gelebileceği düşünülen Nokia 9 fiyat konusundada biraz pahalı olacak. Buna göre, cihaz 750 dolar civarında çıkış fiyatına sahip olması beklenirken, Nokia 9 modeli muhtemelen yaz aylarında tanıtılıp piyasaya sunulması bekleniyor.

  Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

editörün seçtikleri EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
HAFTANIN İÇERİĞİ
Instagram soru etiketlerini daha etkileşimli hale getiriyor