arama

Nokia Piyasalara Hızlı Girmenin Peşinde

Nokia Piyasalara Hızlı Girmenin Peşinde
 • paylaş
 • paylaş
 • paylaş
 • paylaş
 • paylaş
 • maksoy maksoy
 • 1 Star
  Loading...

Akıllı telefon piyasalarında yaşanan kıyasıya rekabetin ardından kendi bünyesinde yeni yatırımlar yapan Nokia piyasalara hızlı girerek yeniden yer almanın peşinde.

Cep telefonu üreticisi olarak yıllar öncesinde hayatımıza giren Nokia, halen Dünya’da en çok satılan telefonlar listesinde Nokia 3310 ile ilk sırada. Firmanın akıllı telefon piyasalarında yer almak için çıkarttığı akıllı telefonlarda kullanılacak olan kameraları belli oldu.

Apple ve Samsung firmasının akıllı telefon piyasalarında hakim olduğu pazarda kendisine yer bulmak için 2017 yılının ilk çeyreğinde tanıtımını yaptığı yeni telefonlar ile piyasalara girmeyi hedefleyen firmanın kamera konusunda çok farklı özellikler sunarak piyasalarda isminden söz ettirmesi bekleniyor.

Akıllı telefonların özellikle kamera konusunda üst düzey performans sunmasından yana olan Nokia firmasının HMD Global firması ve ZEISS firması ile anlaşma yaptı. Yeni çıkacak olan cep telefonlarından Dünya’nın en ünlü lenslerini tercih edeceğini açıklaması firmanın dikkatleri üzerine çekmesine neden oldu.

ZEISS firması ile yapılan anlaşmadan sonra telefonlarda tercih edilecek olan ekran çözünürlüğü ve kamera çözünürlüğünün en üst düzeylerde sunulacak olmasından sonra firmanın bu piyasalarda kendinden söz ettirmesi bekleniyor. Cihazlar üzerinde yer alan teknik özellikler ile üst düzey performans sunarak bu piyasalarda yeniden söz sahibi olmak için çalışmalarına başlayan Nokia bakalım attığı bu adım ile birlikte nasıl bir satış rakamı yakalayacak merak konusu.

Akıllı telefonlarda son zamanlarda tercih edilen çift arka kamera teknolojisinin yanında farklı özelikler de sunmayı hedefleyen Nokia firmasının yaptığı bu anlaşmadan sonra ne gibi özellikleri kullanıcılarının hizmetine sunacağı merak konusu olmaya başladı. Firmanın 2017 yılının sonlarına doğru çıkartacağı yeni cep telefonlarında hayata geçmesi beklenen bu özellikler hakkında sizlere sitemiz üzerinden duyuruları yapmaya devam edeceğiz.

  Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

editörün seçtikleri EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
HAFTANIN İÇERİĞİ
Instagram soru etiketlerini daha etkileşimli hale getiriyor