arama

Nokia’nın Yeni Telefonlarının Çıkış Tarihi Belli Oldu

Nokia'nın Yeni Telefonlarının Çıkış Tarihi Belli Oldu
 • paylaş
 • paylaş
 • paylaş
 • paylaş
 • paylaş
 • maksoy maksoy
 • 1 Star
  Loading...

Bu yıl Barcelona’da düzenlenen Mobil Dünya Kongresi (MWC) etkinliğinde yeni bir Nokia telefon modeli tanıtılmamıştı. Daha çok VR teknolojileri ve 5G denemeleriyle dikkat çeken Nokia’nın yeni modellerinin çıkış tarihi uzun bir süredir gizemini koruyordu. Özellikle Nokia 6 ile Android telefon pazarına hızlı bir dönüş yapan Nokia’nın yeni nesil cihazlarının çıkış tarihi bu kez haber sitelerine bomba gibi düştü

İsminden de anlaşılacağı üzere daha çok Nokia eksenli haberler yayınlayan NokiaPowerUser sitesi, yeni Nokia telefonlarının üreticisi HMD’den resmî bilgi aldığını iddia ederek muhtemel çıkış tarihleriyle ilgili bir haber yayınladı.

Kaynak olarak doğrudan HMD yetkililerine işaret eden web sitesinde yer alan haber şu şekildeydi:

2017’nin ikinci çeyreğinde HMD, Nokia’nın yeni nesil akıllı telefon modellerini toplam 120 ülkede satışa sunmaya hazırlanıyor. Nokia 3, 5 ve 6’nın bu kadar geniş bir pazara girmesinin arkasında yatan güç ise Nokia ve Foxconn arasındaki işbirliği.

HMD, Nokia’nın haklarını satın almıştı

Bilindiği üzere Nokia, aslen Finlandiyalı bir şirket. Nokia markasının tüm telif ve kullanım hakları ise HMD Global isimli firmaya devredilmişti. Efsane haline gelen nostaljik Nokia 3310’un yenilenmiş modelini piyasaya süren Nokia, gelecekte de bu tür eski telefonları yenileyerek pazara sunmayı planlıyor. Haberlere göre ilk etapta 3 yeni telefon piyasaya sürülecek. 2017 yılı içinde Nisan ve Temmuz tarihleri arasında daha birçok yeni telefonun satışa hazır hale gelmesini bekleyebiliriz.

  Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

editörün seçtikleri EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ