arama

Note 7’nin Batarya Sorunu Değişime Rağmen Devam Ediyor!

  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • editor editor
  • 1 Star
    Loading...

Galaxy Note 7 modelinde kullanılan bataryanın ısınıp infilak etmesi sorunu karşısında zor günler geçiren Samsung, tüm dünya genelinde oldukça masraflı bir geri iade programı başlattı. Faturalarıyla beraber Samsung merkezlerine giden kullanıcılar, isterlerse telefonlarına yeni bir batarya taktırabiliyor, isterlerse de farklı bir Samsung marka akıllı telefon satın alabiliyorlardı. Güney Kore’den gelen haberlere bakılırsa Note 7’yi kullanmakta ısrarcı olan müşteriler, batarya değişimine rağmen aşırı derecede ısınma ve şarjın hiç dayanmaması gibi sorunlarla karşı karşıyalar.

Kullanıcıların Batarya Sorunu Bitmiyor?

Korean Herald isimli gazetenin haberine göre Galaxy Note 7’nin bataryasını tamir ettiren müşteriler, yeni telefonlarını kullanmaya başladıklarında bataryanın her saniyede yaklaşık yüzde 1 seviyesinde azaldığını fark ettiler. Bu da yaklaşık 2 dakika içinde şarjın tamamen bitmesi ve telefonun kapanması anlamına geliyor.

İsmini belirtmek istemeyen ve Choi rumuzunu kullanan bir müşteri ise “Batarya seviyesinin yüzde 1’e düşmesinin ardından telefon asla yüzde 10’dan fazla şarj olmadı. Samsung’un müşteri hizmetleri bölümünde çalışan bir teknisyen, denemek için telefonu şarja taktığında muhtemel bir patlamadan korkarak hemen şarj cihazını çıkardı” diyor.

Telefonu şarja taktığında dahi bataryanın hızla tükenmeye devam ettiğini ifade eden Choi, sorunun ne kadar büyük olduğunu göstermek için bir de kamera kaydı aldırdı. Böylece yüzde 75’ten yüzde 49 şarj seviyesine yalnızca 39 dakikada inen telefonun bataryasında bir sorun olduğu kesinleşti. Üstelik Choi rumuzlu müşteri, bu sorunla karşılaşan tek kişi değil.

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.