arama

Note 7’nin İris Tarayıcısıyla Borsada İşlem Yapılabilecek

 • paylaş
 • paylaş
 • paylaş
 • paylaş
 • paylaş
 • editor
 • 1 Star
  Loading...

Ürettiği akıllı telefonlarla pazar payını her geçen gün artırmaya devam eden Uzakdoğulu teknoloji şirketi Samsung, bünyesinde birçok irili ufaklı şirketi de barındırıyor. Ar-Ge çalışmalarına yaptığı devasa yatırımlar neticesinde sürekli olarak akıllı telefonları daha güçlü, performanslı ve yenilikçi detaylarla donatmayı başaran şirket; son olarak ürettiği Galaxy Note 7 modelinde iris (gözbebeği) tarayıcısı teknolojisini kullanmaya karar vermişti. Buna göre Samsung Pay kullanırken, ekran kilidini ve bazı kilitli uygulamaları açarken hiçbir şekilde şifre girmeye gerek kalmadan, yalnızca gözünüzle kapalı kapıları açabiliyordunuz.

Görünen o ki Samsung, iris tarayıcısını daha fazla alanda kullanmaya niyetli. Samsung Group şemsiyesi altındaki Samsung Securities şirketi, yakın tarihte yeni bir borsa alım satım platformunu yayına geçirmeye hazırlanıyor. Bu platform Galaxy Note 7’nin iris tarayıcısını kullanarak kişilerin kimliğini doğrulayacak. Ki zaten başka birçok banka ve benzeri finans kurumu da halihazırda iris tarayıcısıyla oturum açma özelliğini geliştirmeye çalışıyor.

Şifre girmeden, parmak izi okutmadan, yalnızca telefonunuza bakarak borsadaki hisse senetlerinizi alıp satabileceğinizi hayal edin. Sizce de harika olmaz mıydı?

Samsung Securities şirketinde görevli yetkililer de sizin gibi düşünüyor. Kısa bir süre içinde Note 7’nin iris tarayıcısı, dijital doğrulama sertifikasıyla birlikte mobil uygulamalar aracılığıyla kullanılabilecek. Samsung’un kullanıma sunacağı uygulamanın yanı sıra, Güney Koreli borsa aracılık şirketi Kiwoom da iris tarayıcısını kullanan bir yazılım geliştirdiğini duyurmuştu.

  Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

editörün seçtikleri EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
HAFTANIN İÇERİĞİ
Instagram soru etiketlerini daha etkileşimli hale getiriyor