arama

Note 8 Gün Yüzüne Çıkıyor

 • paylaş
 • paylaş
 • paylaş
 • paylaş
 • paylaş
 • cengizhan kaya
 • 1 Star
  Loading...

Teknoloji devi Samsung’un son modeli Note 7’nin bataryası patladığı için geri çağrılması büyük bir skandal olarak Samsung tarihine geçmişti. İsterseniz öncelikle bu olayı hatırlayalım. Şirket tam son modeli henüz satışa sunulmuşken ve en büyük rakibi Apple ın iPhone 7’yi tanıtacağı haftaya yaklaşılırken büyük bir darbe almıştı. O dönem sosyal medyada Samsung Note 7’lerin alev aldığı ile ilgili haberleri mutlaka okumuşsunuzdur. Başlangıçta basit bir iftira kampanyası olarak görülen ve aldırış etmediğimiz haberler kısa sürede netleşti ve Güney Koreli şirket büyük bir hayal kırıklığı yaratarak telefonların satışını askıya alıp toplatma kararı almıştı.
Olayın ardından çok daha hızlı şarj olan ve uzun ömürlü olduğu iddia edilen bataryalara sahip Note 7’lerin yanma riski olduğunu da açıkladı. İşte bu olayın üzerinden henüz çok da uzun bir zaman geçmemişken Samsung’un kendini affettirmek için yeni modeliyle şaşırtması bekleniyor. Note 8 adını alması beklenen yeni model ile ilgili detaylar gün yüzüne çıkmaya başladı.

Note 8 Katlanabilir Olabilir?
Öncelikle en ilgi çekici özellikten başlayalım. Katlanabilir bir akıllı telefonun patentini aldığı öğrenilen şirketin bu özelliği Note 8 ile sunup sunmayacağı merak konusu. Teknoloji dünyasında çığır yaratan bu özelliği heyecanla bekleyen bir kitle olduğunu şimdiden söylemek mümkün. Ayrıca internete sızan bazı Note 8 şemalarına göre bu modelde ekran büyüklüğü şaşırtacak şekilde büyüyecek. Ayrıca sızan bu şemalarda telefon alt ve üst kenarlarında birer hoparlör ızgarası görülüyor.
Anlaşılan Note 8 kullanıcılarına son derece gelişmiş bir ses deneyimi sunmaya hazırlanıyor. İlaveten şemalara baktığımızda Note 8’in çift arka kamerayla geleceği söylentilerinin doğrulandığını görüyoruz. Tabi hepsi bu kadarla da bitmiyor Note 8’in arka yüzünde bir de parmak izi tarayıcısı olması bekleniyor. Samsung’un bu sensörü ekranın içine yerleştirmeye henüz hazır olmadığını söylememiz mümkün sensörüm arkada yer alması ilginç karşılanmıyor. Telefonun 128 GB hafıza vaat edeceğini de söylentiler arasında.
Sızan şemaların ve bilgilerin doğruluğu elbette tartışılır. Net olarak nasıl bir modelle karşılaşacağımızı görmek için teknoloji devinin yeni modeli tanıtmasını dört gözle bekliyor olacağız.

  Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

editörün seçtikleri EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
HAFTANIN İÇERİĞİ
Instagram soru etiketlerini daha etkileşimli hale getiriyor