arama

OLED Ekran İPhone Gelecek Yıl Geliyor

 • paylaş
 • paylaş
 • paylaş
 • paylaş
 • paylaş
 • seorehberi seorehberi
 • 1 Star
  Loading...

Uzun süreden bu yana dedikoduların da döndüğünü de söylemek mümkün. Sharp’ ın yeni atanmış olan CEO’ su Tai Jeng-wu ise bu dedikodulara son noktayı koymuş ve doğruluk payının olduğunu söylemişti.  Söz konusu olan dedikoduda ise  Apple’nin gelecek yıldan itibaren yeni nesil telefonlarında OLED ekran kullanılacağı ortaya çıktı.

TAİ Tatung üniversitesinde fahri doktora ünvanı törenine katıldı ve bu törende öğrencilere seslendi. Konuşmasında Apple’nin aynı zamanda bir evrim geçirdiğini de söyledi. OLED panellere geçilmesiyle birlite teknolojik noktada biraz daha kendisini geliştirmiş olacak.

Apple bilindiği üzere inovasyon konusunda her zaman liderlik yapıyor. Dolayısıyla TAİ bu şekilde bir çalışmanın olmaması demek aynı zamanda Apple’ninde kendisini geliştirmiş olmayacağını söyledi.

oled-ekran-iphone-gelecek-yil-geliyor

Sharp’ ın birkaç dönemine bakarsanız aslında Apple’nin ekran desteğini sağladığını da görebilirsiniz. Bu onlar içinde kendisini biraz daha ispatlayabilmek ve geliştirebilmek adına büyük bir yatırım olacak.  Sharp japonya’  da geçtiğimiz günlerde yeni bir OLED üretim tesisi açtı ve gerekli görülürse bir tane de ABD’ de tesis açabileceğini bildirdi.

OLED Ekranlı telefon ne zaman çıkacak?

OLED Ekranlı telefonun ne zaman çıkacağı konusunda ise henüz bir tahmin yürütülemiyor ancak kaynak olarak TAİ’ nin açıklamaları bu noktada oldukça önemli olarak görülüyor. Dedikoduların hızlı bir şekilde yayılması ise bu teknoloji konusunda artık uzak olmadığı ve gelecek yıldan itibaren  de bu telefonların seriye dahil edileceği söyleniyor.

  Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

editörün seçtikleri EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
HAFTANIN İÇERİĞİ
Instagram soru etiketlerini daha etkileşimli hale getiriyor