arama

OMEN X Laptop Gamescom 2017’de Tanıtıldı.

HP OMEN X Laptop
 • paylaş
 • paylaş
 • paylaş
 • paylaş
 • paylaş
 • maksoy maksoy
 • 1 Star
  Loading...

HP OMEN modelleri geçtiğimiz günlerde düzenlenen Gamescom 2017’de bu defa dizüstü şekilleriyle ortaya çıktı. Dünyanın ilk OverClock yapılabilen diz üstü bilgisayar unvanına sahip olan OMEN X Mediamarkt’nin katkılarıyla Gamescom 2017’de tanıtıldı.

İnanılmaz performansı ve muhteşem özellikleriyle karşımıza çıkan ve dünyanın ilk hız aşırtma teknolojisine sahip olan HP OMEN X, düzenlenen fuarın en gözde bilgisayarları arasında yer aldı. Bünyesinde barındırdığı özel bir soğutma sistemi sayesinde OverClock yapılabilme imkânı sunan bu cihaz, şimdiden oyuncuların hayallerini süslemeyi başardı.

Eski OMEN serilerine baktığımızda kullanıcıların en büyük şikâyeti güçlü ekran kartlarına sahip olmasına rağmen G-SYNC özelliğinin bu modellerde kullanılamıyor olmasıydı. Yeni çıkan OMEN X modeli ise hem GTX 1080 ekran kartıyla beraber geliyor hem de bu G-SYNC özelliği 4K performansı ile kullanılabiliyor. Tabi ki isteyen kullanıcılar 120 Hz. 1080p ayarını da kullanabilecekler.

Ayrıca bu yeni oyuncu dizüstü bilgisayarının en dikkat çekici özelliklerinden biri ise özel bir anahtar kullanan ve inanılmaz bir kullanıcı deneyimi sunan klavyesi. Renkli ve özel klavyesinin yanı sıra ekranın arkasında bulunan Büyük bir logo ve X işareti de sürekli değişen renk sistemiyle inanılmaz bir görsel şov oluşturuyor diyebiliriz.

Gücünü İntel i7 7820 işlemciden alan yeni OMEN X, 16 GB RAM’in de verdiği güçle oyunculara mükemmel bir performans sağlıyor. Ayrıca cihazda 500 GB’lik bir SSD bulunurken, 1 TB Boyutunda da bir Harddisk bulunmakta.

HP firmasının yeni piyasaya süreceği OMEN X Laptop için net bir fiyat şu an için belli değil. Fakat oyuncu bilgisayarları arasında biraz yüksek bir meblağdan satışa çıkacağı tahmin ediliyor.

Ayrıca Gamescom 2017’de tanıtılan HP ürünleri bununla da bitmiyor. Laptopu oyunlarda kasan bireyler için OMEN Accelerator adlı bir cihaz geliştirilmiş durumda. Bu cihaz sayesinde USB TYPE-C kablosuyla istediğiniz ekran kartını dizüstü bilgisayarınıza bağlayabiliyor ve bu sayede istediğiniz oyunları rahatlıkla oynayabiliyorsunuz. Aynı zamanda yine fuar da OMEN X Compact Deskop adlı bir kasanında tanıtıldığını söylemeden geçmek olmaz. Masaüstü boyutlarını inanılmaz derecede küçültebilen ve sırt çantası boyutlarda olan Compact Destkop, fuarın en çok dikkat çeken HP cihazlarından biriydi.

  Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

editörün seçtikleri EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
HAFTANIN İÇERİĞİ
Instagram soru etiketlerini daha etkileşimli hale getiriyor