arama

OnePlus 5’e Rakip Olacak: İşte Asus ZenFone 4!

 • paylaş
 • paylaş
 • paylaş
 • paylaş
 • paylaş
 • Seyfullah Karan
 • 1 Star
  Loading...

Bundan birkaç ay önce ZenFone AR isimli akıllı telefon modelini tanıtan Asus, şimdilerde ise ZenFone 4 ailesini resmen tanıttı. Kasım ayının başlarında satışa sunulacak olan modeli 6 Ekim tarihinden itibaren ön siparişle teslim alabilmeniz mümkün. Toplamda 2 farklı varyasyona sahip olan ZenFone 4’ün ucuz olan sürümüne ZenFone 4 Max ismi verilmiş. “Max” isminden de anlaşılacağı üzere bu modelin batarya kapasitesi çok büyük, tam 5000 mAh!

Peki ya fiyatlar?

Ana model olan ZenFone 4 yaklaşık 2100 TL civarında bir etikete sahip olacak. Daha ucuz olan ZenFone 4 Max’ın fiyatı ise 1161 TL olarak belirlenmiş. Tabii bu rakamlar Asus Türkiye’nin belirlediği fiyatları göstermiyor. İngiltere ve ABD’deki vergi dahil fiyatlar bu şekilde. Ülkemizde KDV ve ÖİV gibi masraflar eklenince bu fiyatların daha da artması söz konusu olabilir.

Özellikleri gayet iyi

iPhone 7 Plus ve 8 Plus’ın yanı sıra yeni çıkan birçok modelde olduğu gibi ZenFone 4’te de çift arka kamera mevcut. Asus 12 MP’lik ana kameranın yanında 8 MP’lik geniş açı lens tercihinde de bulunmuş. Sony’nin kaliteli sensörü IMX362’nin kullanıldığı kamera oldukça güzel fotoğraflar çekmenizi mümkün kılıyor.

ZenFone 4 Max biraz daha ucuz

En hızlı işlemciyi ve en kaliteli kamerayı kullanmak zorunda değilim diyorsanız, ZenFone 4 Max sizin için ideal seçim olacaktır. Gerek tasarım, gerekse özellik bakımından üst modeliyle arasında pek bir fark bulunmayan bu model düşük bütçeli kullanıcıların tercihi olmaya aday.

  Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

editörün seçtikleri EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
HAFTANIN İÇERİĞİ
Instagram soru etiketlerini daha etkileşimli hale getiriyor