arama

OpenIV Kapatılıyor Mu?

OpenIV
 • paylaş
 • paylaş
 • paylaş
 • paylaş
 • paylaş
 • cengizhan kaya
 • 1 Star
  Loading...

Grand Theft Auto serisinin beşinci oyunu olan ve Rockstar North firması tarafından geliştirilip, Rockstar Games tarafından piyasaya sürülen, açık uçlu macera-aksiyon konulu video oyunu olan Grand Theft Auto V; merakla beklenen ve çıktıktan sonra üzerine topladığı ilgiyi kaybetmeyen nadir oyunlardan biri olmayı başarmıştır.
Rockstar Games gibi birkaç firmayı bünyesinde barındıran Take-Two Interactive, geçen günlerde Grand Theft Auto V, Grand Theft Auto IV başta olmak üzere Max Payne 3 gibi oyunların mod yükleme ve geliştirici aracı olan OpenIV programına birtakım gerekçelerle dava açmıştı. Take-Two Interactive yetkililerinin yaptığı savunmada, OpenIV programının Grand Theft Auto V oyunun güvenlik sistemlerine ciddi zararlar verdiği ve oyunun güvenlik sistemini bozduğu öne sürüldü.
Bu gerekçelerle Take-Two Interactive yetkilileri tarafından, OpenIV’ün yasaları ihlal ettiği için yayından kaldırılması talep edilmişti. Bunun üzerine şikayetleri yerinde bulan mahkeme, OpenIV’ün kapatılması kararını verdi. Bugüne kadar 220.000’in üstünde kullanıcı tarafından incelenen oyunun oyuncu kitlesi, duruma sessiz kalmadı.
Oyuncular; oyun için yaptıkları incelemeleri tamamen olumsuza indirgemiştir. OpenIV’ün kapatma kararının ardından, Grand Theft Auto V oyunun Steam adlı oyun mağazasındaki satışlarının bir oranda azaldığı söyleniyor. Tüm bu gelişmelerin ardından gözler Take-Two Interactive firmasından gelecek açıklamaya çevrildi. Ancak Take-Two Interactive firmasından halen bir açıklama gelmedi, firmanın sessizliğini korumaya devam etmesi oyuncular için büyük merak konusu oldu.

  Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

editörün seçtikleri EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ