arama

Opera’dan Android İçin Ücretsiz VPN Uygulaması

 • paylaş
 • paylaş
 • paylaş
 • paylaş
 • paylaş
 • editor
 • 1 Star
  Loading...

Norveç’in başkenti Oslo’daki ofisinden internet dünyasına yön veren uygulamalar geliştirmeye devam eden Opera, geliştirmiş olduğu tarayıcının yanı sıra birçok sıra dışı yeniliğe de imza atmayı sürdürüyor. Son olarak masaüstü bilgisayarlar için ücretsiz sunduğu Opera tarayıcısına dahili VPN özelliğini ekleyen şirket, bundan sadece 2 gün önce Opera Free VPN isimli uygulamasını Android mağazasına ekledi. İsminden de anlaşılacağı üzere tamamen ücretsiz olan VPN uygulaması sayesinde dünyanın farklı noktalarındaki sunucular üzerinden internet bağlantınızı gizli ve güvenli bir şekilde gerçekleştirebiliyorsunuz.

Daha önce de iOS platformu için kullanıma sunulan uygulamanın nihayet Android’e de gelmesi sevinçle karşılandı. VPN’i indirdikten sonra tek dokunuşla aktifleştirebilir ve tüm coğrafi engelleri aşabilirsiniz. Türkiye’de girilmesi yasaklı siteleri açabilir veya sadece ABD’den ziyaret edilebilen sitelerde gezinebilirsiniz. WiFi’ye bağlandığınız takdirde kısa bir test gerçekleştirerek WiFi ağının güvenliğini ölçen uygulamada Guardian isimli bir özellik de mevcut. Bu özelliği aktifleştirdiğinizde web sitesi, oyun ve uygulamalardaki tüm reklamlar engelleniyor. Daha az veri tüketimi ve daha keyifli bir telefon deneyimi böylece mümkün hale geliyor.

Oldukça kolay kullanımlı bir ara yüze sahip olan uygulamayı bu adresten indirebilirsiniz. ABD, Kanada, Almanya, Singapur ve Hollanda gibi ülkelerdeki sunucuları kullanarak hızlı bir şekilde ücretsiz VPN kullanmaya başlayabilirsiniz. SurfEasy isimli girişimi satın alan Opera, şirketin geçmiş deneyimleri sayesinde VPN hizmetini gayet başarılı bir şekilde sunmayı sürdürüyor.

etiketlerETİKETLER

  Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

editörün seçtikleri EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
HAFTANIN İÇERİĞİ
Instagram soru etiketlerini daha etkileşimli hale getiriyor