arama

Opera’ya RSS Besleme Fonksiyonu Geldi

  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • editor editor
  • 1 Star
    Loading...

Norveç’in Oslo şehrinde geliştirilen ve tüm dünyada kendine has bir kullanıcı kitlesine sahip olan internet tarayıcısı Opera, yayınlanan yeni sürümüyle birlikte RSS beslemelerini destekleme fonksiyonunu da bünyesine dahil etti. Opera Developer (Geliştirici) isimli uygulamayı güncelleyen kullanıcılar, güncellemelerinden haberdar olmak istedikleri siteleri RSS adresleri ile Opera üzerinden de takip edebilecekler.

opera-40-rss

Opera Developer’in 40.0.2296.0 numaralı sürümünü Opera’nın resmî web sitesinden indirerek sizler de yeni özelliklerle donatılan bu hızlı tarayıcıyı deneme imkânını yakalayabilirsiniz. Güncellemede göze çarpan en önemli yenilikler arasında yer alan RSS beslemeleri desteği, aslında rakip tarayıcılarda var olan bir özellikti. Örneğin Firefox canlı işaretler ismini verdiği özellikle web sitelerinin RSS adreslerindeki güncellemeleri kullanıcılarının bilgisine sunuyordu. Görünen o ki bu özellik Opera’nın da dikkatini çekmeyi başarmış.

opera-rss-feed-personal-news

Opera’daki bir diğer yenilikse Personal News, yani kişisel haberler özelliği oldu. Abone olabileceğiniz kaliteli haber sitelerinin listelendiği bu sayfada kendi haber akışınızı oluşturabilmeniz mümkün hale geliyor. Aynı zamanda Opera, bu siteleri belli aralıklarla oylamaya sunarak yeni makaleler yayınlandığında kullanıcılarını haberdar etmeyi de sürdürecek. “Kaynak ekle” butonunu kullanarak isteyen kullanıcıların kendi haber kaynaklarını Opera’dan takip etmesi de sağlanacak. Böylece diğer RSS takip uygulamalarını kullanmaya ve haber sitelerini ziyaret etmeye gerek kalmayacak.

Tüm kullanıcılara sundukları en son kararlı güncellemede Opera VPN özelliğini ücretsiz olarak kullanıma sunan Opera, sürekli olarak getirdiği yeniliklerle diğer tarayıcıları kullanan kesimin dikkatini çekmeyi başarıyor.

 

etiketlerETİKETLER

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.