arama

OPPO O-Free kulaklık incelemesi

 • paylaş
 • paylaş
 • paylaş
 • paylaş
 • paylaş
 • Nazlı Şen
 • 1 Star
  Loading...

OPPO, Find X’un başlatıldığı Paris etkinliğinin ardından O-Free adlı yeni gerçek kablosuz kulaklıklarını sundu. Kulaklıklar Editör ofisimize pahalı Bul X Automobili Lamborghini ile birlikte geldi ve onlarla biraz zaman geçirme fırsatını yakaladık. İşte tam incelememiz!

Değerlendirme

İyi

 • doğru kablosuz
 • Kompakt şarj ve taşıma çantası
 • Düşük güç tüketimi
 • Google Yardımcısı

Kötü

 • Your Kulağınızdan düşmeeğilimi
 • Güvenilir olmayan akıllı telefon bağlantısı
 • Rahatsız hareketler
 • Ucuz malzemeler

Çin’den gerçekten uygun kulaklıklar

OPPO O-Free kulaklıkları, Çin’de bulunan X X99 modelinin standart versiyonunu andıran siyah-mavi veya siyah-mor renklerde 699 yuan (yaklaşık 100 dolar) fiyattan satılmaktadır. Automobili Lamborghini Bul X, 1,699 Euro’ya (yaklaşık 1.950 dolar) mal oluyor.

Daha iyi ya da daha kötü için eşsiz bir tasarım

Sahip olduğumuz Lamborghini versiyonu, taşıma durumunda bile mükemmel bir şekilde tanınmaktadır. Otomobil üreticisinin logosunu altında ortada göreceksiniz. Muhafazanın açıldığı küçük bir altın çerçeve ve her şeyi bir arada tutan plastik menteşe dışında kasanın geri kalanı tamamen parlak siyah. Birden fazla durumda, bu küçük ve kırılgan menteşenin kırılacağından korktum.

Parlak renklendirme zariftir, ancak parmak izlerini hızla biriktirir ve kullanılan plastik oldukça ucuz görünebilir. Arka tarafta bir USB Type-C portu var ve ön tarafta şarj durumunu gösteren bir LED var. Durum bir mıknatıs ile kapalı tutulur.

Davayı açtığınızda, kulaklıkları düz bir şekilde, küçük bir hoparlörle, bir LEDle ve merkezde konumlandırılmış bir düğmeyle bulacaksınız. Düğme, kulaklığı OPPO olmayan akıllı telefonlar ile eşleştirmek için kullanılır ve LED kulaklıkların durumunu gösterir (eşleştirme, bağlı veya kapalı), küçük hoparlör ise Google tarafından zaten test edilmiş bir teknolojiden yararlanmak için kullanılır. İnsan kulağına işitilemeyen ve Apple AirPods ve Google Pixel Buds stili ile ColorOS 5.1 veya üstü aygıtlarla eşleştirmenizi sağlayan bir ses .

O-Free kulaklıklar kılıfın içinde mıknatıslarla tutulur. İçindeyken sürekli olarak şarj edilir ve kapatılır. Onları kutudan çıkardıktan sonra açar ve akıllı telefona bağlanır. Kulaklıkların yapımı beni şaşırttı, ancak ne yazık ki olumsuz bir şekilde: plastik plastik kasaya benziyor ve elinizde ucuz kulaklıklar gibi görünüyor.

Karbon kaplama güzel ve bir akıllı telefonun sonunu hatırlatıyor, ama ben şahsen uzun tasarım ve parlak plastik hakkında deli değilim. Meslektaşım Basti’yi alıntılamak için, “Değerli küpelere sahip olmak gibi hissettiriyor”, bu da kime sorduğunuza bağlı olarak iyi bir şey ya da kötü bir şey olabilir. Benim düşünceme göre, bu olumsuz bir noktadır.

Hareketlerin tamamen yeniden yapılması gerekiyor

Dokunma hareketlerini kullanarak kulaklıktan müzik dinleyebilirsiniz. Sağ kulaklığa çift dokunuş bir sonraki şarkıya geçecek ve soldaki çift dokunuş sizi sonuncuya geri getirecektir. Duraklamanın tek yolu, kulaklıklardan birini çıkarmaktır. Bu belki de yıllardır yaşadığım en rahatsız edici müzik kontrol sistemidir.

Bu sistem, tek bir kulaklık kullanmanıza engel olur, çünkü ikisinden birini çıkarmak müziği duraklatacaktır. Müziği kulağınızdaki tek bir kulaklıkla manuel olarak yeniden başlatsanız bile, iki hareket nedeniyle (önceki parça veya sonraki parça) serbestçe hareket etmek imkansızdır. Üstelik, her iki kulaklıkta bile, iki elinizden biri meşgulse, örneğin bir alışveriş çantası tutuyorsanız, parçayı değiştirmek bazen imkansızdır. Bu gerçek bir felaket.

Kafa karıştırıcı yönetim

O-Free kulaklıkları eşleştirmeye ve yönetmeye çalışmanın gerçekten travmatik olduğu kanıtlandı. Kulaklığınızı Bluetooth üzerinden bir OPPO akıllı telefonuna bağlayın ve işlem basit ve Apple AirPod’lara benzer. Kulaklığın taşıma kutusunu açtığınızda, bağlanması için akıllı telefonunuzda bir açılır pencere belirecektir.

OPPO olmayan bir akıllı telefona bağlanmak biraz daha karmaşıktır. Kasanın içindeki düğmeyi basılı tutmak, eşleştirmeye izin vermek için kulaklığın yakındaki cihazlara görünmesini sağlamalıdır. Ne yazık ki, birçok girişime rağmen, prosedür hiç bu kadar başarılı olmamıştı ve genellikle kulaklıkları farklı markalardan akıllı telefonlar ile kullanmak için sıfırlamaya zorlandım.

Kulaklıkların ilk sıfırlanmasından sonra, OPPO Find X Lamborghini cihazımın her zaman O-Free’in telefondan daha fazla sıfırlanmaya zorlandığını anlamaya çalıştıklarını bilmek istersiniz. Tabii ki, bu bir OPPO akıllı telefonuna sahipseniz mümkün olan O-Free yazılımına bir yazılım güncellemesi ile çözülebilen bir sorundur. Şu anda, kulaklıkların yönetimine adanmış bir uygulama yok, bu yüzden OPPO’nun yazılım tarafında işleri daha iyi ele alması gerekiyor.

Düşük bas ama kaliteli

Ses kalitesi beni şaşırttı. Ben kulak parçaları olan bir kulaklık hayranı değilim, ama bu O-Free hoparlörler tam da istediğim şekilde geliyor. Ortalar baskındı ve çoğu müzik türü için tatmin edebileceklerdi. Bas güçlü değil, bu yüzden EDM’nizi veya davul ve bas albümlerini zevkle beklemeyin, ancak aynı tasarımı kullanan diğer ürünlerle uyumlular.

Ne yazık ki, hiçbir gürültü iptali yok, bu yüzden etrafınızdaki gürültüyü bolca duyacaksınız. Bu, bazı insanları rahatsız edebilir, ancak yakın çevrede neler olup bittiğini bilmeyi tercih eden kişiler için olumlu olabilir.

OPPO O-Free batarya

Qualcomm QCC3026, ses gecikmesini düşük tutar ve kulaklıkları birbirine ve akıllı telefona bağlar. Çip, O-Free’in şarj durumu sayesinde 12 saat daha yakın bir pil ömrüne sahip olmasını sağlar. Bu çip, kulaklık ve akıllı telefon arasında daha hızlı ve daha güvenilir bir bağlantıya da izin vermeli, ancak bunun böyle olduğunu düşünmüyorum.

Daha önce de belirttiğim gibi, akıllı telefonumdaki pil seviyesi% 20’nin altındayken bile kulaklıkların pili bittiğinde sık sık şaşırdığımı itiraf etmeliyim. Her halükarda, artı toplam 4 saat toplam dinleme süresi aldım.

Kulaklıkları, arka taraftaki USB Type-C bağlantı noktası üzerinden şarj edilen taşıma çantasıyla şarj edebilirsiniz. MicroUSB yok ve maalesef O-Free’in standart bir Power Delivery ile bir şarj cihazına bağlı olması durumunda şarj edilmediğini fark ettim. Ancak, VOOC veya Hızlı Şarj şarj cihazlarını kullanırken her şey pürüzsüz.

Bir niş pazarda bir niş ürün

O-Free kesinlikle ilginç bir üründür. Find X Automobili Lamborghini kadar pahalı bir akıllı telefonun ambalajında ​​yer alması gerçeği ve ses kalitesi ana kullanıcılar için kesinlikle daha iyi. Pil ömrü iyidir ve ihtiyaç duyduğunuzda daima şarj edilir ve kullanıma hazırdır.

Yapımın kalitesinden ve kullanılan malzemeden memnun olduğumu söyleyemem. Yazılım yönetimi sorunludur ve umarım OPPO, jestlerin özelleştirilmesine izin verecek özel bir uygulama yayınlar.

 

etiketlerETİKETLER
editörün seçtikleri EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
HAFTANIN İÇERİĞİ
Instagram soru etiketlerini daha etkileşimli hale getiriyor