arama

Oppo’nun Süper VOOC’u şimdiye kadar gördüğümüz en hızlı hızlı şarj oldu

  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • Nazlı Şen Nazlı Şen
  • 1 Star
    Loading...

Bul X Lamborghini 35 dakika içinde sıfırdan 100’e gider

Hızlı şarj, ileri teknoloji ürünü akıllı telefonlarda standart bir özelliktir ve pil teknolojisinin yavaş ilerlemesini sağlayarak pil teknolojisinin yavaş ilerlemesini azaltır. Qualcomm’un kendi Quick Charge teknolojisi yaygın olarak kullanılıyor ve düzenli olarak güncelleniyor; Apple MacBook şarj cihazı ve Lightning kablosu için USB-C satın almaya istekliyse bile Apple yeni bir özellik daha sunuyor.

Ancak, şimdiye kadar gördüğümüz en iyi sonuç, OnePlus’ın tedarik edilen akımı arttırarak ve özel şarj cihazları ve kablolar gerektirerek çalışan tescilli Dash Şarj sisteminden geldi. Bu VOOC adı altında kardeş-kiriş-ebeveyn şirketi Oppo tarafından kullanılan aynı teknoloji (derin nefes) Voltaj Açık Döngü Çok adımlı Sabit Akım Şarj. Şimdi Oppo, Super VOOC ile geri döndü ve sonuçlar son derece etkileyici.

10 DAKIKADA YÜZDE 34, 15’TE YÜZDE 50

Otuz beş dakika. Yani tam şarj götürdü suresi var Automobili Lamborghini Edition’ı ait X bul Oppo onun toplanmış Süper VOOC şarj cihazı ile. 2100 saniyede 100 sıfır. Telefon, yüzde 34’lük bir ücretle 10 dakikaya ulaşmış, 15’inde tam olarak yarı yarıya dolu, 20’sinde üçte ikisi doluydu ve yarım saat sonra yüzde 92’ye ulaştı.

Bu, hızlı bir şekilde tam kapasiteye sahip bir akıllı telefon şarjı gördüğüm en hızlısı. (Bu Oppo aynen kadar hızlı da var iddia . Şurada, dakikası dakikasına aşağı olması gerektiği kadar iyi bir iş) Ve X’in Lamborghini küçük pile sahiptir bul gibi değil – bu normal biraz daha küçük olan 3,400mAh, var X’in 3,730mAh hücresini bulun ama yine de 3,300mAh OnePlus 6’dan daha büyük.

Dash Charge ile, OnePlus 6, Bul X Lamborghini’nin tamamen şarj edilmesini gerektirdiği zaman kapasitesinin% 60’ına ulaşır – ve daha sonra son 40 dakikayı geçmesi için 45 dakika daha sürer. Açıkçası, Super VOOC’a kadar, bu sınıfının en iyisiydi. İPhone X’in USB-C PD çözümü, örneğin, 30 dakika içinde çok daha az 2,658mAh pilini yaklaşık yüzde 50 oranında doldurur.

 

Super VOOC, telefonun bataryasının desteklenecek şekilde tasarlanmasını gerektiren uçtan uca bir çözümdür. Find X Lamborghini’nin bataryası, iki adet 1.700mAh hücresine bölünmüştür; bu, Super VOOC şarj cihazının kendisi 10V / 5A’yı zorlarken şarj etme kapasitesini iki katına çıkarır. Ne zaman ne telefon ne de şarj aleti, diğer hızlı şarj teknolojisine göre önemli bir avantaj olan, kullanım sırasında hiç de sıcak değildir.

Ne yazık ki, Super VOOC şu anda sadece R17 Pro’nun yanı sıra aşırı pahalı Bul X Lamborghini de dahil olmak üzere bir avuç Oppo telefonunda mevcut. Fakat eğer tarih herhangi bir gösterge ise, teknolojiyi bir noktada OnePlus telefonlarına indirebilirsin.

etiketlerETİKETLER