arama

Otomatik Saat Ayarı Nasıl Kapatılır

  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • seorehberi seorehberi
  • 1 Star
    Loading...

Otomatik saat ayarı son birkaç gün içerisinde oldukça sık duyduğumuz başlıklar arasında çünkü hükümet yeni aldığı karar sonrasında saatlerinde ileri ve geri alınması konusunu da gündemden kaldırdı. Normalde 30 ekim gecesinde saatlerin 1 saat ileri alınacağını biliyorduk ve tüm planlamalarımızı da bu yönde yapmıştık. Bir karar açıklaması bizim bu günden sonraki hayatımızın akışını da değiştirmiş durumda. Resmi gazetede yayımlanan kış saati uygulaması artık bu günden sonra yapılmayacak ve tarih olmuş olacak. Şimdi insanların aslında kafasındaki olan sorunun adı da otomatik saat ayarı nasıl kapatılacağı.

Çünkü saatler kendiliğinden zamanı ileri doğru alacaklar. Bu durumda mesai başlama saatlerinden tutunda borsaya kadar bir çok noktayı derinden etkileyecek. Hatta kimsenin aklına gelmeyecek olan şampiyonlar ligi başlama saati olan 21:45 dahi değişmiş olacak.

Android cihazların saat ayarı nasıl yapılır?

otomatik-saat-ayariu

Android sistemde saat ayarınızı yapmak için ilk önce ayarlar sekmesine gitmeniz gerekiyor. Oradan tarih ve saat şıkkını seçmelisiniz. Buradan sonra saatin bulunduğu ana ekrana erişmiş olacaksınız demektir ve size 2 ve 3 bölgede bulunan onay kutularını devre dışında bırakmanız gerekecek. Bu saatten sonra saatiniz manuel ayara geçecek ve sabah katlığınızda bir sorunla karşılaşmış olmayacaksınız.Ayrıca ilerleyen günlerde de bu ayarları tekrar aktifleştirmeyin. Cihazlara güncelleme gelmeden bu ayarın aktifleştirilmesi tekrardan kış saatine geçilmesine neden olabilir. Öte yandan yazımızı ilgilendirmiyor ancak iOS işletim sistemine sahip cihazlarınızın saat ayarını yapmak için de Ayarlar>Genel>Tarih ve Saat bölümüne girin. Ardından “Otomatik Ayarla” özelliğini devredışı bırakın

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.