arama

Overwatch’i Mac Cihazlarınızda Oynayabilirsiniz

 • paylaş
 • paylaş
 • paylaş
 • paylaş
 • paylaş
 • editor
 • 1 Star
  Loading...

World of Warcraft’ın yapımcısı Blizzard’ın geliştirmiş olduğu FPS oyunu Overwatch, aylar önce satışa sunulmasına rağmen halen daha Mac OS işletim sistemine sahip laptop ve bilgisayarlarda oynanamıyor. Hal böyle olunca PC’den sonra en çok tercih edilen işletim sisteminde bu oyunu oynamak isteyenler farklı çözüm yöntemlerine başvurabiliyorlar. Gerçekten de OS X işletim sisteminde Overwatch’i oynamak sandığınız kadar zor değil. Yalnızca birazcık zamana ve ufak yazılımlara ihtiyacınız var.

Parallels isimli uygulama, Windows için geliştirilen yazılım ve oyunları OS X işletim sisteminde çalıştırabilmenizi mümkün kılıyor. Bilgisayarınızdaki RAM ve dahili hafızayı sanal bir makinaya ayırarak OS X üzerinden Windows işletim sisteminde oynanabilen oyun ve uygulamaları açabiliyorsunuz. Daha çok yazılım geliştiricileri tarafından tercih edilen Parallels, yeni sürümü Parallels 12 ile kullanıcı dostu bir ara yüze kavuştu. Overwatch’in yapımcısı Blizzard ile birlikte çalışarak oyunun sanal makina üzerinde sorunsuz çalışmasını sağlayan şirket, Mac cihazlarda Overwatch’i oynamak isteyenlerin yüzünü güldürebilmeyi de başardı.

Parallels’i hemen her Macbook’ta çalıştırabilirsiniz. Bunun için en az 2 çekirdekli bir işlemci ve 2 GB RAM’e ihtiyacınız var. Bu da son 5 yılda satın alınan herhangi bir Macbook’ta Overwatch’i oynayabileceğiniz anlamına geliyor. Parallels üzerine Windows’u kurabilmek için Windows anahtarı satın almanız, daha sonra Battle.net’in istemci uygulamasını kurup Overwatch’i sanal makineye kurduğunuz Windows üzerinde çalıştırmanız yeterli.

Artık arkadaşlarınızla birlikte Overwatch’e girip Mac üzerinde oyun oynamanın keyfini dilediğiniz gibi çıkarabilirsiniz.

  Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

editörün seçtikleri EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
HAFTANIN İÇERİĞİ
Instagram soru etiketlerini daha etkileşimli hale getiriyor