arama

Panasonic Şeffaf Televizyon Üretti

  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • seorehberi seorehberi
  • 1 Star
    Loading...

Şeffaf Televizyon Üretildi. Uzun süredir aramızda olan ancak son birkaç yıla baktığınız da özellikle cep telefonu teknolojisinde geride kalmış hatta bırakmış diyebileceğimiz marka olan Panasonic şimdi yeni televizyonu ile görenleri de hayran bıraktı. Çünkü ürettiği televizyonun her parçası şeffaf bir özelliğe sahip.

Teknoloji oldukça hızlı bir şekilde gelişiyor ve bir her geçen gün biraz daha çağ atlamaya başlıyoruz. Evet, biz çağ atlıyoruz ancak bizimle birlikte kullandığımız televizyonlarımızın da çağ atladıklarını söyleyebiliriz.  Yeni nesil televizyonlar neredeyse o kadar inceki kasa olduğunu bile anlamıyoruz akıllı olmaları da bir kadar öne çıkan özellikleri arasında  yani televizyon teknolojisine baktığımız da oldukça hızlı bir gelişmenin bizi beklediğini söyleyebiliriz. İşte bunlardan bir tanesi de panasonic’ in üretmiş olduğu şeffaf televizyon.

ŞEFFAF TELEVİZYON KAPATTIĞINIZDA GÖZDEN KAYBOLUYOR

Biz şeffaf televizyon ile ilk kez Japonya da düzenlenen CEATEC fuarında tanışma fırsatı bulduk ve yeni modelde aynı günümüzdeki televizyonlar gibi ancak televizyonun en büyük özelliği kapattığınız da gözden kayboluyor olması.  Evet doğru duyduğunuz, televizyonu kapatıyorsunuz ve görüntü ile birlikte televizyonda artık görünmez bir hale geliyor. Hatta ekran kapatıldığında arkasındaki nesneyi ya da duvarı da görebiliyorsunuz.

İNCE GÖZENEKLİ FİLTRE TEKNOLOJİSİ

Geliştirilen televizyonların özelliği ince gözenekli bir filtreleme kullanılmış olmasından kaynaklanıyor bu aynı zamanda enerji tüketiminin de oldukça aşağılara düşmesine neden oluyor ki buna neredeyse  yok bile diyebiliriz. Panasonic bu son ürününü daha da geliştirmeyi ve onun daha esnek ve kıvrılabilir olmasını çalışmasını da sürdürüyor.

[youtube https://www.youtube.com/watch?v=eoIQmWd8LTQ]

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.