arama

PanoClip 360 Lens ile tanıştınız mı?

  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • fulya ırkoren
  • 1 Star
    Loading...

PanoClip, 360 ° fotoğraflar için lens setini sağladı. Eski iPhone X’i temizlemek ve test etmek için daha iyi bir şans elde etti.Cihazda, bu eklentinin temel fikrinin çok ilginç olduğunu düşünürken, bazı çok rahatsız edici kısıtlamaların olduğunu açıklayacağım.

AndroidPIT panoclip 360 fotoğraf küçük gezegen iphone 9708

Lenslerin üç farklı versiyonu, diğer cihazlarla değiştirilemez veya kullanılamaz. Kendi sensörlerine bile sahip değiller ve sadece cihazların kameralarına bağlı oldukları için onları telefona yerleştirerek kullanılabilirler.

Aksesuarın fiyatı 50 $ olduğu için, satın alma işlemine devam etmeden önce telefonun ne kadar uzun süre kullanacağını düşünmelisiniz. Fiyat, özel sensörler kullanan diğer 360 derecelik kameralardan daha düşük, ancak kalitesi de …

Takmak ve çıkarmak kolay

PanoClip hakkında bir tane olumlu: objektif sistemi hızlı ve kolayca yapılandırılabilir. IPhone’u yerleştirdiğiniz küçük boşluk, telefonunuzu yönlendiren kesin bir şekle sahiptir. IPhone’unuzda koruyucu bir kılıfınız varsa, ince olduğu sürece hala takılır. Ne yazık ki, bu derlemede aksesuar hakkında söyleyeceğim tek iyi şeylerden biri bu.

 


Panoclip başka bir paket içermiyor: beraberindeki uygulamaların, lenslerin ve taşıma için küçük bir torbanın indirilmesi için bir QR kodu bulunan bir broşür var. Kablo yoktur çünkü  içinde elektronik bileşenler yok.

 

Belki de tasarım açısından daha fazla şey yapılabilirdi: PanoClip lensleri çerçeveden dışarı çıkıyor ve onları destekleyen yapı kare ve çok güçlü görünmeyen bir plastikten oluşuyor. Lensler iPhone’un üstüne monte edilir ve ekranın bir kısmını çentikte düzenlenen çeşitli sensörler ile birlikte kapsar.

Belki de PanoClip bunu düşünmemiş, ancak FaceID‘yi akıllı telefona takılı lenslerle kullanmak imkansız. Bu nedenle, her kullanımda lensleri çıkarmaya veya pimini kullanmaya zorlanacaksınız. Ortam ışığı sensörü de kaplıdır, bu da parlaklığı manuel olarak yükseltmenizi sağlar.

 

Tabii ki, iPhone kameraları kullanırken merceğin konumu değiştirilemez, ancak PanoClip objektiflerin kendisinden kesinlikle hiçbir şey içermeyen bir aksesuarın tasarımında biraz daha fazla çalışabilirdi.

 

Aşılması zor fiziksel sınırlamalar

Bu yüzden noktaya varıyoruz, ama iPhone X bu lenslerle nasıl fotoğraf çekiyor? Eh, hiçbir mucize beklemeyin.

Lensler mümkün olan en iyi kalitede değildir ve hatta iPhone X kameralar 360 resimlerinin kalitesizliğiyle bilinir. Ne yazık ki, kameralardan gelen 7 megapiksellik, 12 megapiksellik arka kameranın yanı sıra görüntüleri de çekmiyor.

 

 

editörün seçtikleri EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
HAFTANIN İÇERİĞİ
Instagram soru etiketlerini daha etkileşimli hale getiriyor