arama

Picture-in-Picture Özelliği Android 8.1 ile Netfilix’de Kullanılabilecek.

Picture-in-Picture Özelliği
 • paylaş
 • paylaş
 • paylaş
 • paylaş
 • paylaş
 • maksoy maksoy
 • 1 Star
  Loading...

Android Oreo ile akıllı telefonlara getirilen en iyi özelliklerden biri picture-in-picture özelliği oldu. Bu özellik sayesinde, kullanıcılar video izlerken veya video görüşmesi yaparken aynı anda iki uygulamayı çalıştırabilmesine olanak sağlamaktadır. Ancak Android 8.0 ile gelen bu özellik çok iyi başlangıç yapamadı. Bazı uygulamalar ve hatta youtube gibi önemli uygulamalar bu özelliği doğru bir şekilde desteklemedi. Netflix bu uygulamalardan biriydi, ancak Android 8.1 güncellemesi ile Netflix picture-in-picture özelliği için resmi destek ekledi.

Google, Android Oreo 8.1 için geliştirici önizlemesini yayınladı. Şu anda, yalnızca Pixel ve Nexus telefon kullanıcıları için kullanılabilir durumda. Bununla birlikte, bunun sadece bir önizleme olduğunu ve resmi yayınlamanın Aralık ayında telefon kullanıcılarına sunulması beklenmektedir. Picture-in-picture modunu destekleyen çok fazla uygulama neyazık ki bulunmamaktadır. Google Chrome ve YouTube var, ancak seçenekler sınırlı. Android 8.1 geliştirici önizlemesiyle popüler video aktarım uygulaması Netflix’in bu özelliği desteklediği belirtildi.

Netflix’te PiP modu kullanmak istiyorsanız, cihazınızı Android 8.1 sürümüne güncelleştirmeniz gerekir. Ayrıca, Netflix uygulamasının en son sürümünün cihazınızda yüklü olduğundan emin olmanız gerekir. Yapmanız gereken her şeyi yaparken kayan pencere üzerinden film izleyebilirsiniz. Film / video izlerken sadece ana menü tuşuna basın ve PiP modu başlatılacaktır. Bunu yaptıktan sonra, videoyla birlikte küçük bir pencere ekranınızda belirir. Pencereyi sürükleyebilir ve böylece aynı anda e-postalarınızı yanıtlarken favori bölümünüzü de kaçırmadan izleyebilirsiniz.

Netflix’in neden Android 8.0’da desteklemediği konusunda herhangi bir açıklama yapılmadı. Ancak Android Oreo 8.1’de bu özellik resmen eklenmiş bulunmaktadır.

  Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

editörün seçtikleri EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ