arama

Pilinizi çok hızlı boşaltan 7 problem ve çözümü!!

  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • fulya ırkoren fulya ırkoren
  • 1 Star
    Loading...

Pil şarjı, yavaş şarj ve sistem tabanlı uygulamalar Android telefonların zayıf pil performansına sahip sorunlarından sadece birkaçı. Ama yardım etmek için buradayız. Bu kılavuzda, yaşadığınız en kötü pil sorunlarından yedi tanesini çalıştırıp size yardımcı olacak çözümler sunuyoruz.

 

1. Güç-aç uygulamalar

İlk şey ilk. Sorunun yerini belirlemek ve daha sonra bir çözüm bulmak için pilimizin davranışını öğrenmeliyiz. Bataryanızı kılan şeyin daha iyi anlaşılması için Ayarlar> Bataryabölümüne gidin  . Bu ekranda çok fazla pil kullanan uygulamalar bulursanız, gerçekten onlara ihtiyacınız olup olmadığını düşünün. Güvenmediğinizleri kaldırarak pil ömründen tasarruf edebilirsiniz. En çok pil tüketen uygulamalarda bu AVG raporuna göz atın – bunlardan birkaçını telefonunuzda kullanıyor olabilirsiniz.

Akıllı telefonunuzun pil kullanımı hakkında daha ayrıntılı bilgi almak isterseniz, Play Store’da pil tüketimi hakkında istatistik ve ayrıntılı bilgi sağlayan bir dizi uygulama bulacaksınız. GSam Pil Monitörü’nü öneririz.

 

Uygulama yüklendikten sonra, akıllı telefonunuzda ve pil kullanımınızda veri toplamak için birkaç gün gerekir. Ardından, cihazınızda ne kadar pil kullanıldığı hakkında harika bir genel bakış sunar.

 

 

2. Eski pilinizi değiştirin (yapabiliyorsanız)

Akıllı telefonunuz birkaç yaşındaysa, üzücü gerçek şu ki, bataryası sadece doğal bir ölümle ölüyor olabilir. Çok fazla arka plan işleminiz yoksa ve ekranınızın parlaklığını koruyorsanız, telefonunuzun incelemesini okumaya ve pil deneyimimizi sizinkilerle karşılaştırmaya değer.

 

Sizinki önemli ölçüde düşükse, değişim zamanı olabilir. Üreticiler genellikle bir pilin 1000 yüke kadar iyi performans göstermesi gerektiğini söylüyor, ancak bu birçok faktöre bağlı.

 

 

Çıkarılabilir pili olan bir akıllı telefonunuz varsa, yeni bir ürün satın almanız yeterlidir ( çıkarılabilir pil ile akıllı telefon seçiminde en büyük avantaj ). Ne yazık ki, çıkarılabilir pil, çeşitli nedenlerden dolayı üreticilerle hızlı bir şekilde düşüyor . Teknik olarak, telefonunuzu parçalara ayırmaya istekli iseniz, bir pili kendiniz değiştirebilirsiniz, bu da akıllı telefon garantinizi geçersiz kılar.

 

3. Şarj cihazınız çalışmıyor 

Tam bir gece şarj edildikten sonra, akıllı telefonunuzun pilinin süper hızlı boşaldığını fark ederseniz, sabahın ilk işlerini gerçekten tamamen şarj edip etmediğini kontrol etmeye değer. Aksi halde, arızalı bir şarj cihazına bakıyorsunuz.

Kablonuzun başka bir telefonla çalışıp çalışmadığını veya telefonunuzun başka bir kabloyla çalışıp çalışmadığını kontrol edin. Şarj cihazınızın arızalı olduğu kanıtlanırsa, sadece saygın üreticilerin şarj cihazlarını satın almayı unutmayın, aksi takdirde telefonlar, evler ve yangın halindeki insanlar için çok sık kullanılan haberlerin konusu haline gelme riskiyle karşı karşıya kalırsınız. Hayır, şaka yapmıyoruz, oldu.

 

 

4. Google Play Hizmetleri pil tahliye

Google Play Hizmetleri, çok fazla pil tüketen başka bir hizmettir. Ne yazık ki, bunu durduramazsınız çünkü bu, uygulamalarınızın telefonunuzda birbirleriyle iletişim kurmasını sağlayan önemli bir Android özelliğidir. Yine de kontrol altına alabilirsiniz.

 

Gidin  Ayarlar> Uygulamalar> Tümü> Google Play Hizmetleri’ni . Burada, Önbelleği temizle düğmesine dokunun  . Bu, Google Play Hizmetini yenilemeli ve pilinizi boşaltmayı durdurmalıdır. Bu işlemi ayda bir kez tekrarlayın.

 

 

5. Otomatik parlaklığı kapatın

Tüm masum hareket etme. Yasa, otomatik parlaklığı asla kullanmamanızı, ancak kapalı kapılar ardında kötüye kullandığınızı belirtir. Otomatik parlaklık genellikle her birey için rahat bir görüntüleme ayarı üretecek kadar karmaşık olsa da, en uygun  ayarı seçemez. Nasıl olabilir? Akıllı telefon sensörleri, senin ve teyzenin görme yeteneğini bilmiyor, değil mi?

 

 

Parlaklık seviyesinin kendiliğinden ayarlanması, nispeten düşük bir değere ayarladığınız sürece, her zaman daha iyi bir pil ömrü sağlar. Neyse ki, Android platformu parlaklık ayarlarını ayarlamak için çok kolay ve hızlı ayar menüsünden iki parmaklı aşağı doğru kaydırma ile kolayca ayarlanabilir. 

 

6. Ekran zaman aşımınızı kısaltın

Ekranın bir Android telefondaki en büyük pil tüketme kaynaklarından biri olduğu iyi bilinen bir gerçektir, bu nedenle yönetimi uzun ömürlüdür. “Ekran zaman aşımı” veya “uyku” ayarı, ekranınızın nişanlandıktan sonra ne kadar süre uyanık kalacağını belirler; Ekrana bakmıyorken ekranınız açıksa, değerli pil ömrünü harcıyor. Düzenli kullanımda rahat olduğunuz en düşük değere ayarlamanız ve gerektiğinde değiştirmeniz yeterlidir. 

Kullanım sırasında, oyun veya e-kitap okuyucuları gibi ekranın sürekli olarak kullanılmasını gerektiren uygulamalar için endişelenmeyin, ayarınız ne olursa olsun uyanık kalmayı bilirler.

 

 

7. Widget’lara ve arka plan uygulamalarına dikkat edin

Widget’lar taş soğuk pil katiller, işinizle ilgili devam ederken arka planda acımasızca güncelleniyor. Basit bir haber toplayıcısının ve hava durumu uygulamasının çok fazla zarar vermeyeceği izlenimi uyandırıyor olabilirsiniz, ancak yanlış bir şeysiniz ve daha fazla ekleme yapmaya başladığınızda, bataryanızı ciddiye almanız gerekecektir. 

Widget’larınızın ve arka plan uygulamalarınızın güncellenmesini istediğiniz sıklığı göz önünde bulundurun. Hava durumu uygulamanızı her saat güncellenecek şekilde ayarlayabilirsiniz, ancak daha sık güncellemeleri, daha fazla güç gerektirir. Yalnızca hava durumunuzu günde iki kez kontrol ederseniz, yenileme aralığını bunun yerine her 12 saatte bir ayarlamayı deneyin.

 

Birçok uygulama, bunları ana sayfanıza ilk kez yerleştirdiğinizde güncelleme sıklığını ayarlamanızı ister, ancak ayarlarını değiştirmek için istediğiniz zaman geri dönebilirsiniz. Sadece bazı uygulamaların bunu önermediğini unutmayın ve bunlar dikkat etmesi gereken gerçek akü suikastçıları olabilir.