arama

PlayStation Neo Hakkında Bilmeniz Gereken Her Şey

  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • editor editor
  • 1 Star
    Loading...

PlayStation 4 henüz üçüncü yaşını kutlamaya hazırlanırken, Sony yeni ve yükseltmiş PlayStation modeli Neo’yla ilgili hummalı bir çalışmaya başlamış bulunuyor. Bu haberde de yeni nesil PlayStation Neo hakkında bilmeniz gereken her şey yer alıyor.

PlayStation’un geliştirilmiş yeni bir oyun konsolu üzerine çalışmalar yürüttüğüne dair söylentilerin ardından meydana gelen sis perdesi nihayet aralandı. Sony Interactive Entertainment’in CEO’su Andrew House, Financial Times’a verdiği demeçte yeni konsola dair bilinmesi gerekenleri üstü kapalı anlattı. Bu bilgilere göre Neo, PlayStation 4’ten daha pahalı olacak. Ancak PlayStation 4 satışları kesilmeyecek, her iki cihaz da aynı anda satılmaya devam edilecek.

PlayStation Neo’nun alıcı kitlesi ise “çılgın oyuncular” olarak belirlenmiş. Bu tanımlamaya daha çok oyunu daha az paraya satın almak isteyen ve genelde yüksek seviyede donanım gerektiren oyunları oynamak isteyen oyuncular dahil ediliyor. Neo’nun 4K TV’leri desteklemesi ve PlayStation VR (Sanal gerçeklik gözlüğü) ile uyumlu olacağı da not düşülmüş.

PlayStation Neo, PlayStation 4’ün üzerine inşa edilecek ve 4’ün var olan donanımlarının geliştirilmesiyle birlikte satışa sunulacak. Grafik işlemcisinin geliştirilmesi ve hafızanın artırılması da diğer beklentiler arasında yer alıyor. Tüm bunlar daha yüksek FPS değerleriyle birlikte daha gerçekçi bir oyun deneyimini de oyunculara sunacak.

Takvim yaprakları 7 Eylül’ü gösterdiğinde resmî olarak lansmanının yapılması planlanan PlayStation Neo hakkında daha detaylı ve doğrulanmış bilgiye ulaşmak için bir süre daha beklememiz gerekecek.

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.