arama

Pokemon GO 3 Yeni Ülkede Daha Yayınlandı

 • paylaş
 • paylaş
 • paylaş
 • paylaş
 • paylaş
 • editor
 • 1 Star
  Loading...

Tüm dünyayı kasıp kavuran ve ülkemizde de birçok oyuncu tarafından ilgi ve beğeniyle oynanan Pokemon Go oyunu, henüz resmî olarak 8 ülke için yayınlandı. ABD, Almanya, İngiltere, Yeni Zelanda ve Avustralya’nın yanı sıra son olarak İtalya, İspanya ve Portekiz’deki uygulama mağazalarında indirilebilir hale gelen oyun çok kısa bir süre içinde de tüm dünya genelinde indirilebilir hale gelecek. Yeni eklenen ülkelerdeki oyuncular sabırsızlıkla iOS ve Android uygulama marketlerinden oyunu indirmeye devam ediyorlar.

Sanal gerçeklik desteğiyle oynanan ve 1 hafta kadar önce uygulama mağazalarına eklenen Pokemon Go, çıktığı günden bu yana en çok indirilen oyun olma özelliğini kazandı. Yalnızca ilk haftasında 14 milyon dolar gelir elde eden oyun, Facebook ve Snapchat’tan daha fazla günlük kullanıcıya da sahip oldu. Başka bir deyişle Pokemon Go, ABD tarihindeki en büyük mobil uygulama (yalnızca oyun değil) haline geldi.

Reuters’e konuşan Niantic’in CEO’su John Hanke, Pokemon Go’yu yakın bir tarihte 200’den fazla ülke için yayına vereceklerini belirtti. Hangi ülkelere öncelik tanınacağına dair net bir açıklama yapmaktan kaçınsa da, şirketin daha önce geliştirdiği Ingress oyununun global mağazalara eklenmesi yaklaşık 2 ayı bulmuştu. Pokemon Go’nun da önümüzdeki 1-2 ay içinde ülkemizde resmen indirilmeye açılacağı tahmin edilebilir.

Şuanda oyunu oynamak isteyen Türk kullanıcılar çeşitli kaynaklardan APK indirmek zorunda kalabiliyorlar. Bunun güvenlik açığı oluşturma riski olduğu için yalnızca güvenilir mecraların tercih edilmesi faydalı olacaktır.

etiketlerETİKETLER

  Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

editörün seçtikleri EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
HAFTANIN İÇERİĞİ
67 Bin Yıl Önce Yaşamış İnsan Türü Bulundu