arama

Pokemon Go Hesaplarını Bekleyen Tehlike

 • paylaş
 • paylaş
 • paylaş
 • paylaş
 • paylaş
 • maksoy maksoy
 • 1 Star
  Loading...

Son günlerde Pokemon Go ile ilgili sosyal medyada çok ilginç ve enteresan iddalar ve bilgiler dolaşmaya başlamış durumda. Sadece sokaklarda değil çeşitli haber sitelerinde ve hatta bloglarda paylaşılan resmi olarak ülkelerine açılmadan oyuna giren kullanıcıların hesaplarının banlanabileceği yada silinebileceği konuşulmakta.

Bu haberimizde sizlerin çok merak ettiği ve milyonları ilgilendiren bu pokemon çılgınlığı hakkında sizlere yardımcı olmaya çalışacağız.  Söylentilerden biri indirilen apk dosyalarının tamamen güvenli olmadığı ile ilgili. Bazı paket dosyalarını çeşitli kullanım izinlerini normalde olmamasına rağmen isteyebiliyorlar buda sizin telefonunuzun hackerlar tarafından kontrole geçirilmesini sağlıyor. Bunun sonucunda ise telefon rehberiniz, galeriniz, şifreleriniz ve daha fazlası telefonunuza tamamen hakim bir durumda oluyorlar.

pokemon-go-oyununa-ilk-yasak-geldi-640_640x360

Apk dosyalarının içine yerleştirilen bu kötü amaçlı yazılımlar sayesinde yukarıda dediğim gibi sizin telefonunuzu tamamen kontrol altına alabiliyorlar!  Güvenli bir apk bulmak kolay gibi görünsede nianticlabs resmi olarak girmediği ülkelerde açılan hesapları elden geçirebilir.

Söylentilerden ikincisi ise rekabet eşitliği hakkında. NianticLabs tarafından henüz resmi bir açıklama olmamasına rağmen şuanda milyonlarca pokemon go oyuncusu android platformlarda alternatif linklerden edindiği apk sayesinde, ios platformda ise yeni Zelanda hesabı açarak oynanabiliyor. Demek oluyor ki  oyun resmi olarak çıktıktan sonra yeni başlayanlar için rekabet çok zorlaşacağa benziyor. Çünkü şuan oynayan kullanıcılar kendilerini çok fazla geliştirmiş durumdalar buda yeni oyuncuları maalesef hüzüne uğratacak bir durum.

Tabikide bu yazdıklarımızın hepsi söylentilerden ibaret. Konuya dair herhangi resmi açıklama getirildiğinde sizlerle anında paylaşacağımızdan kuşkunuz olmasın 🙂

  Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

editörün seçtikleri EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ