arama

Pokemon Go, Play Store’da 2016’nın en iyi oyunu seçildi

Pokemon Go,Play Store En İyi Oyunu
 • paylaş
 • paylaş
 • paylaş
 • paylaş
 • paylaş
 • editor
 • 1 Star
  Loading...

Android işletim sistemine sahip telefonların uygulama mağazası olan Google Play Store’da 2016’nın en popüler oyunları sıralamasında Pokemon Go ilk sırada yer aldı. Kuşkusuz bu sırayı da hak etti. Yaralanmalara yol açan, Comic Con konferansında herkesin ilgi odağı haline gelen, Türkiye’de ve dünyada gençler tarafından oynanan, Pokemon yakalamak için sokakları gezen oyuncuların ölü bedenlerle karşılaşması gibi absürt olaylarla haberlere konu olan Pokemon Go elbette birinci sırada yer alacaktı.

Akıllı telefon kullanıcılarının müzik, oyun, video, film ve kitap indirmesine imkan tanıyan Google mağazası Play Store, Pokemon Go’yu 2016’da dünyanın en çok oynanan oyunu olarak göstermesi takdirle karşılandı. Yalnızca yeni bir güncelleme yayınlandığı zaman en çok indirilenler listesine girmeyi başaran Pokemon Go, bu sayede 2016 genelinde de en çok oynanan oyun haline geldi.

Diğer listeler de yayınlandı

Bu sene en çok indirilen oyunları yayınlayan Play Store’a göre ilk beşi aşağıdaki yapımlar doldurdu:

 1. Pokémon GO
 2. Clash Royale
 3. Traffic Rider (Türk yapımcı Soner Kara tarafından geliştirildi)
 4. slither.io
 5. Dream League Soccer

En çok izlenen dizi Game of Thrones, en çok indirilen uygulama ise yüz değiştirme uygulaması olan Face Changer oldu. Filmler kategorisinde ise Marvel’in çektiği Deadpool birinci sırada listelendi. Yıldız savaşlarının konu edildiği, merakla beklenen “Star Wars: Güç Uyanıyor” yapımı da en çok izlenen ikinci film oldu.

  Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

editörün seçtikleri EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
HAFTANIN İÇERİĞİ
Instagram soru etiketlerini daha etkileşimli hale getiriyor