arama

Pokemon Go Ülkeleri Listesinde Türkiye Yok

  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • seorehberi seorehberi
  • 1 Star
    Loading...

Pokemon go oyunu dünyada hızlı bir şekilde yayılmaya devam ediyor. Bir günde neredeyse milyon dolar hâsılat elde eden firma yeni açıklamasıyla birlikte 31 ülkede daha indirime açıldıklarını belirtti.

Pokemon go’nun şimdilerde bir  tüm dünyada hızlı bir yükseliş içerisinde olduğunu görüyoruz Aslında her geçen gün oyuncu sayısının biraz daha azaldığını görsek de oyun farklı ülkelerde de indirilme gibi bir olanak sağladığı için bu düşüşten çok fazla etkilenmiyor.

Bu da bize gösteriyor ki oyun halen dünyada popüler bir durumda ve inecek gibi de görünmüyor. Yapım firması Nintendo ve Niantic’ in günde 2 milyon dolar hasılat rakamlarına ulaşması onun aynı zamanda mobil oyunları da gerisinde bıraktığını ortaya koyuyor.

pokemon

POKEMON HANGİ ÜLKELERE GELDİ

Aslında dünya Nintendo’nun bu oyunları dalga, dalga tüm dünyaya ulaştıracağını biliyordu fakat neden bu kadar yavaş bir şekilde olduğuna anlam verilmiyor.Tahminlere göre oyunu oynayanların sayısının gün geçtikçe düşeceği tahmin ediliyor ve bu da oyunun popülerliğini kaybetmesine neden olacaktır. İşte yaratıcı firma bunun önünde bu şekilde geçmiş oluyor çünkü dünyanın bir bölümü oyundan sıkılsa da halen oyunun yüzünü görmemiş kişiler sayesinde oyun hiçbir şekilde gündemden düşmemiş olacak. Bugünde özellikle Afrika ülkelerine doğru açılmasının en büyük nedenlerinden bir tanesi bu.

pokemon-go-turkiye

POKEMON GO LİSTESİNDE TÜRKİYE YOK!

Aslında biz oyunu çıktığı günden bu yana APK dosyaları sayesinde indirebiliyorduk ancak oyunun resmi anlamda ülkemize gelmesi de bekleniyordu. Fakat beklenen olmadı oyun halen Türkiye pazarına girmiş değil. Özellikle Mozambik, Kenya ve Madagaskar gibi bölgelerde oyunu indirmeye sunmuşken Türkiye’nin bu listeye alınmamış olması dikkat verici bir şey.

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.