arama

Pokemon Go’da Hile Yabanlar Sonsuza Dek Banlanıyor

 • paylaş
 • paylaş
 • paylaş
 • paylaş
 • paylaş
 • editor
 • 1 Star
  Loading...

Sokaklarda yürüyerek Pokemon yakalamaya çalıştığınız Pokemon Go oyununda hile yapabilmek sandığınızdan çok daha basit. Özellikle rootlanmış Android cihazlara kurabileceğiniz birkaç basit yazılımla telefonun konumunu sahte olarak başka yerlerde gibi göstererek oturduğunuz yerden nadir çıkan Pokemonları yakalayabilmeniz mümkün. Oyunu emek vererek oynamaya çalışan diğer kullanıcıları rahatsız eden bu durumun ayyuka çıkmasıyla birlikte Niantic radikal bir karar aldı ve hile yaparken yakalanan tüm oyuncuları sonsuza denk banlamaya, yani oyuna girişten men etmeye başladı.

Sanal gerçeklik oyunu Pokemon Go’nun geliştirnicisi Niantic, The Verge’e yansıyan rapora göre kullanım şartlarını güncelleyerek şu satırları ekledi: Emülatörleri veya resmî olmayan bazı yazılımları kullanarak lokasyonunuzu yanlış bildirmek Pokemon Go oyunundan kalıcı olarak yasaklanmanıza yol açabilir.

Üçüncü parti yazılımları kullanarak telefonunu farklı bir konumdaymış gibi gösteren oyuncular, nadir veya bölgelere göre çıkan Pokemonları yakalamayı başarıyordu. Örneğin, yalnızca deniz ve göl kenarlarında çıkan su Pokemonlarını yakalamak için bu yerlere gitmektense GPS’in deniz kenarında olduğunu göstermeyi başaran oyuncular, istedikleri Pokemonları yakalayabiliyorlardı. Son gelişmelerden sonra Niantic, bu tür hileleri yapmaya çalışırken yakaladığı tüm oyunculara göz yummayacak ve Pokemon Go oynamaktan kalıcı olarak men edecek.

Eğer siz de Pokemon Go oynarken yasaklandıysanız ve burada bir hata olduğunu düşünüyorsanız, Niantic’in oluşturduğu bu formu doldurarak şikayetinizi yetkililere iletebilir ve hatanın düzelmesi için moderatörlerin ilgilenmesini bekleyebilirsiniz.

  Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

editörün seçtikleri EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
HAFTANIN İÇERİĞİ
67 Bin Yıl Önce Yaşamış İnsan Türü Bulundu