arama

Pokemon Yakalamak İçin Canından Oluyordu!

 • paylaş
 • paylaş
 • paylaş
 • paylaş
 • paylaş
 • editor
 • 1 Star
  Loading...

Türkiye başta olmak üzere tüm dünyada hatırı sayılır bir oyuncu kitlesine sahip olan Pokemon Go, artırılmış gerçeklikle sanal dünyanın harmanlanmasıyla meydana gelen ve Pokemon yakalama üzerine kurulu bir oyun. Telefonlarda bulunan GPS yardımıyla gerçek hayattaki park, bahçe, bina ve meydanlara giden oyuncular; çeşitli cinslerdeki Pokemonları yakalayarak koleksiyonlarını genişletebiliyorlar. Buna ek olarak GYM ismi verilen noktaları ele geçirmek ve diğer Pokemon sahipleriyle savaşarak daha yüksek seviyelere ulaşmak da oyundaki amaçlardan bir diğeri.

Tıpkı çizgi filminde olduğu gibi Pokemon Go oyununda da nadir çıkan bazı Pokemonlar mevcut. Diğer Pokemonlardan daha güçlü olan ve nadir bulunmasıyla daha da kıymetli olan bu Pokemonları yakalamak için bir Pokemon Go oyuncusu az kalsın canından oluyordu.

Akan trafikte çift şeritli yola atlayan bir adam, nadir çıkan Pokemon’ları yakalamak için hayatını hiçe saydı. Geçtiğimiz Salı günü meydana gelen olay, Kuzey İrlanda’da gerçekleşti. Kuzey İrlanda Polis Teşkilatı’nın Facebook sayfasında paylaştığı durumda şu mesajlara yer verildi:

“Holywood, A2 yolunda akan trafiğin ortasına kendini atan birinin ihbarını aldık. 

Nedenini tahmin edebiliyor musunuz?

Evet, Pokemon yakalamak için trafiğin içine atladı. Her ne kadar nadir Pokemon olursa olsun, kesinlikle canınızdan daha kıymetli değildir.”

Cep telefonlarını kullanarak Pokemonları takip eden ve yaya olarak sokakları karış karış gezen Pokemon Go oyuncuları, zaman zaman yaşadıkları kazalarla gündeme geliyorlar.

etiketlerETİKETLER

  Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

editörün seçtikleri EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
HAFTANIN İÇERİĞİ
67 Bin Yıl Önce Yaşamış İnsan Türü Bulundu