arama

Polestar, Tesla’yı sollamak amacıyla ilk üretimi gerçekleştirdi.

  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • Dilek Aksoy Dilek Aksoy
  • 1 Star
    Loading...

Polestar  ilk üretimini EV’e dahil etti ve New York’taki elektrikli otomobil serisini Tesla’da nişan alarak CEO’yla ön gördü.

Volvo’nun yan kuruluşu, Polystar 1’in kapağını çekti, bu da bir hibrid olarak daha az yer kapladı ve çit oturacak yerlerin EV’lere çekilmesi için tamamen elektrikli (gaz opsiyonel) bir otomobildi.

Sokakları vuracak ikiz 34kWh pil paketleri ve bir turbo ve ön kompresörlü gaz V4 (daha fazla detay powered by 3 elektrik motorları 2019 sahiptir  burada ).

Tüm elektrik yelpazesi 100 milden fazladır – şirketin iddia ettiği şey Polestar 1’e herhangi bir üretim hibritinin en uzun elektrik mesafesini vermektedir.

 

Polestar 1, 600 beygir gücü ve 738 ft-lbs tork getiriyor. Bir serideki ilk, tüm elektrikli Polestar 2 ile 2019’da başlayacak ve bundan sonra bir Polestar 3 SUV.

“Polestar 2, Tesla Model 3’e doğrudan bir rakip olacak…” CEO’su Thomas Ingenlath, lansman aşamasında söyledi.

TechCrunch’a verdiği demeçte şirketin, Tesla’nın mevcut pazar payını çekmekten çok, EV’lere dönüşüm yaratmaya odaklanacağını söyledi.

 

Anlatılan Ingenlath’ın bir avantajı, tüm elektriğe gitmek için gecikme elde etmek için Polestar 1’i bir geçit aracı olarak kullanmaktı. “Bir arabanın yanma motoruna sahip olması gerektiğini düşünen birçok insan var” dedi. “Polestar 1, insanları bu çizgiye ulaştırmak için çok iyi bir araç ve onu sürdükten sonra… elektrikli bir otomobilin ne kadar muhteşem bir deneyim olduğunu anlayın.”

Ancak Polestar dönüştürücüler o benzin / gerilim kombinasyonuna fazla bağlı olmamalıdır.

Polgentar 1, Ingenlath’a göre şirketin ilk ve son elektrikli ve gazlı aracı olacak. “Gelecek elektriktir. Yine hibrit bir araba yapmayacağız ”diyor TechCrunch.

New York Polestar 1’in ilk çıkışında, şirket Polestar satış ve servis deneyimine gerçek otomobil olarak fazla zaman ayırdı. Volvo’nun bayi ağının belirli kısımları için uygulamadan fiziksel olana kadar çok kanallı ve diğer kullanıcılar için tamamen ayrı kalarak çok kanallı olacak. Birincisi, Ingenlath’a göre Polestar’ın otomobillerini sergilemek için bayileri bulunmayacak ya da Volvo bayilerine sahip olmayacak.

Alıcı deneyimi şirketin uygulamasında başlayacak, ardından alıcıların otomobilleri görüntüleyebildiği ve test edebileceği ABD, Avrupa ve Çin genelinde bir “Polestar Alanı” ağı olarak adlandırdığı şeye geçecektir. Polestar, Volvo bayilerini (boş alanlarını değil) servis sonunda kullanacak olsa da, satın alınan arabalar bir eve ve uygulama ve ev alımıyla koordine edilen hizmete teslim edilebilir.

Ingenlath, “Yılda 100.000 araba üreten bir şirket olacağız ve bu kesinlikle ölçeklenecek” dedi. “Asla bir Volvo olamayacağız, ama kesinlikle kârlı bir menzile gelmek için belirli bir ölçeğe ihtiyacımız var.”

Şirket, Polestar 1 için Kuzey Amerika alıcılarına gelen 200 otomobil siparişlerini abarttı.

Polestar’ın merkezi İsveç’in Göteborg kentinde iken, Chengdu Çin’de bir fabrikada araba üretecek  .

 

etiketlerETİKETLER